Maailm

Wall Streeti julge tüdruku kujule tekkis ootamatu kaaslane - pissiv mops (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 31. mai 2017 20:36
Foto: @womensmarch / Twitter
New Yorgi ärilinnaku Wall Streeti "Ründava härja" kuju vastu püstitati selle aasta märtsis uus kuju "Kartmatu tüdruk". Üks kunstnik pidas tüdruku kuju aga nõnda solvavaks, et lõi selle kõrvale veel kolmanda kunstiteose - tüdruku jala peale pissiva mopsi.

Skulptor Alex Gardega teatas, et "Kartmatu tüdruk" on "täielik ajuvabadus", kirjutab Yahoo! News. Tüdruku kuju püstitati Wall Streeti härjaga silmitsi seisma eesmärgiga näidata naiste püüdlusi ja osalust ärimaailmas. Mõned kriitikud näevad selles katset feminismi populariseerida, teised peavad kuju mõtet küll õigeks, kuid teostust liiga tühiseks ja ebaõnnestunuks. Osadele meeldib kuju väga - nagu kunstiga ikka. Kuulsa härjakuju autor Arturo Di Modica kaebas ettevõtte, kes tema loomingu vastu provokatiivselt seisma asetatud kuju tellis, kohtusse. Põhjenduseks autoriõiguste rikkumine.

"Kartmatu tüdruku" kehakeel on üsna jõuline: ta seisab, käed puusal ja näol otsustav ilme - otse ründavas poosis härja vastas. Alex Gardegat häiris see nii väga, et asetas tüdruku kõrvale oma kuju, "Kuseva mopsi". Koera ei pea ebaesteetiliseks mitte ainult kunstikriitikud - ka autor ise tunnistab, et tegi kujukese meelega koleda. "Ma otsustasin selle koera teha ja teha see vilets, et alandada seda [tüdruku] kuju, täpselt nagu tüdruku kuju alandab härga," selgitab Gardega.

Nüüd on Gardega "Kusev mops" eemaldatud. Mida arvavad protestiaktsioonist "Kartmatu tüdruku" autor Kristen Visbal ja investeeringufirma State Street Global Advisors, kes temalt teose tellis, pole teada.

Samal teemal

08.03.2017
"Kartmatu tüdruku" kuju seisab Wall Streeti härja ees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee