Foto: Teet Malsroos
Toimetas Kristin Aasma 31. mai 2017 16:43
Möödunud laupäeval kaevati Saaremaal Tiirimetsa kiriku kaitsvast varjust välja seitsme arvatult punasõduri maised säilmed ning praeguseks on teada, et tegemist oli tõepoolest Eesti laskurkorpuse meestega, kes pidanuks juba 50 aastat puhkama Vananõmme kalmistul.

Üks, kes mäletab Tiirimetsa kiriku juurde maetud meeste lugu sama hästi kui eilset päeva, on Meta Room, kelle kodu, Kaju talu asus tol ajal otse kiriku kõrval, kirjutab Saarte Hääl. „Siis mul olid kõik need nimed peas ja kõik olid Eesti korpuse mehed, mäletan täpipealt!” ütles proua Room, kes kõiki neid nimesid praegu enam ei mäleta.

Room teab aga, et meeste ümbermatmist ei toimunud - Vananõmmele viidi vaid hauatähised, kuigi kirstud valmis said.

Seni ümbermatmata sõjamehed plaanib Tiirimetsa ajaloo selts nagu kord ja kohus juba lähiajal sängitada Vananõmme kalmistule ning seltsi eestvedaja Andrus Rauni sõnul on tänu kohalikele teada ka osade langenute nimed.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

Punaväelane Kalm 31. mai 2017 21:47
Kogu aiaäär on tragöödiat täis
Laskurkorpusest 31. mai 2017 18:22
oli tegelikult siiski ka kasu kui punahordid uuesti Eestimaa okupeerisid.Kui poleks neid olnud,oleks vantidest okupandid veelgi karistamatult omavolitsenud.Need,samat mundrit kandnud ja Eesti Vabariigis üles kasvanud mehed hoidsid ikkagi oma sünnimaad,hoolimata sellest,et mingi osa neist oli jõutud juba kommunismipisikust nakatada.Kui neid ümbermatmisi üldse ette võtta,siis ilma igasuguse venemaa osaluseta,et mitte lasta asjal taas propaganda vankri ette minna!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS