Repliik

Küsimus | Kuidas hääldada tanklaketi nime? (32)

Arvamustoimetus, 31. mai 2017, 18:03
Foto: Tiina Kõrtsini
Kuidas õigesti hääldada tanklaketi Circle K nime? Ainuüksi „AK“ uudistesaates hääldasid haritud inimesed seda kolmel eri moel: tsörkel-kei, tsirkle-kaa ja söökl-kei.

Kai Realo, Circle K Eesti ASi peadirektor: Circle K on selgelt ingliskeelne kaubamärk ja hääldada tuleb seda vastavalt inglise keele hääldamispõhimõtetele. Circle hääldus on /ˈsɜː.kəl/ ehk siis teie näidete põhjal ’söökl’ ning K hääldus /keɪ/ ehk siis teie näite põhjal ’kei’.

Selleks, et eesti kliendid harjuksid uue kaubamärgi hääldusega, oleme massiivselt kasutamas meediakanaleid (TV ja raadio), kus peale kaubamärgi visuaali korratakse seda ka suuliselt mitu korda.

Me ei saa hääldamisega seotut pidada segaduseks, pigem nõuab Circle K kaubamärk, nagu iga uus asi, pisut harjumist. Meile, s.o eestlastele teeb kaubamärgi kasutuselevõtu keerulisemaks see, et eesti keel on üks väheseid keeli, kus c-tähte pole ehk see võib võtta natuke kauem aega kui mõne muu rahvusvahelise kaubamärgiga harjumine.  

Samas on eestlased omaks võtnud kinoketi Cinamon, ostavad burgereid McDonald’sist, joovad kohvi ketis nimega Caffeine ning šoppavad Rocca al Mare keskuses. Ning mingit pikaajalist arusaamatust ei ole tekitanud ka tuntud õlle kaubamärk A. Le Coq.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee