Krimi

Hooldekodu juht omastas raske puudega hoolealustelt ligi 67 000 eurot (48)

Toimetas Kristin Aasma, 31. mai 2017, 13:01
Foto on illustreeriv. Tiina Kõrtsini
Pärnu Maakohus mõistis tänavu 10. mail süüdi Läänemaa Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskuse (LPRK) juhataja Svetlana Reinsalu, kes omastas kokku ligi 67 000 eurot raske vaimse ja füüsilise puudega inimestelt, kes olid tema hoolekandeasutuse kliendid.

Kohus karistas Reinsalu kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, millest naisel tuleb ära kanda üks kuu. Kaks aastat ja viis kuud jääb süüdimõistetule kanda tingimisi, juhul kui ta nelja-aastase katseaja jooksul ei pane toime uut tahtlikku kuritegu. selgub kohtuotsusest.

Samal teemal

Lisaks tuleb Reinsalul kergendada tublisti rahakotti ja tagastada oma ohvritele tekitatud rahaline kahju. Ka tuleb naisel maksta sundraha 705 eurot, kannatanu sõidukulud 45 eurot ja määratud kaitsjale makstud tasu ja kulud 384 eurot. Reinsalul oli kallis hobi – ta kogus münte – ning kohus arestis Reinsalu mündikollektsiooni.

Svetlana Reinsalut süüdistatakse selles, et ligi kümne aasta jooksul – alates 2006. aasta jaanuarist kuni 2016. aasta juulini kasutas ta oma hoolealuste vara enda ning oma äriühingute kasuks. Haapsalus asuva hoolekandeasutuse juhina olid Reinsalu käsutuses hoolealuste arvelduskontod ja pangakaardid.

Alates 2005. aasta novembrist oli ta sügava liitpuudega ning piiratud teovõimega isiku esindaja. Järgmise aasta oktoobris võttis Reinsalu teovõimetu hoolealuse nimel arvelduslaenu 3000 krooni, mida kasutas erinevatel kuupäevadel ja erinevate summadena kuni 2013. aasta maini LPRK ja OÜ SRP Rehhabil kasuks.

Reinsalu isu muutus aina suuremaks ning rahakantimised hooldatavate arvelt suurenesid ning raha kandis ta üle nii enese kui ka enda juhitavate firmade kontodele.

"Süüdimõistetu elas üle oma võimete, kusjuures tal oli kallis hobi – ta kogus münte, milliseid küll enda sõnul hiljem kas rahapuuduse tõttu või kellegi tähtpäevade puhul edasi kinkis või hoopiski ära müüs,“ vahendas Postimees prokurör Agnes Ollema-Barndõki sõnu.

2010. aastal muudetud perekonnaseaduse järgi ei saa hoolekandeasutuse juht enam eestkostja olla.

48 KOMMENTAARI

v
villi 1. juuni 2017, 09:23
ajalehtedes oli sama teema ka Valgas tegutsevas MTÜ -st mingi habitus,algus oli huvitav aga praegu on see teema kellegi poolt tabuks muudetud,eks käsi peseb kätt.
s
See pätt 1. juuni 2017, 07:58
Reaalselt istuma ja maksab kõik kannatanule tagasi. Kohe. Teine võimalus- reaalselt istuma ja see "riik" maksab kannatanule kogu kahju tagasi ja päras...
(loe edasi)
Loe kõiki (48)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee