Eesti uudised

Naine lõi kaasale noa kaela (2)

Marvel Riik, 31. mai 2017 04:00
Naine lõi kaasale noa kaela.Foto: Martin Ahven
Harju maakohus karistas eile tingimisi vangistusega naist, kes elukaaslasega tülitsedes lõi talle noa kaela, kuid kutsus siis kiirabi, mis päästis mehe elu.

1960. aastal sündinud Liidia istub vaikselt kohtusaalis, kuulab kohtuniku küsimusi ja püüab neile vastata, kuigi tahtmist tal selleks ei ole. Kõik, mis vaja, on õigusorganitele juba ära räägitud. Ka naise kuulmine pole kõige parem, kuid kohtuniku küsimustele peab ta vastama.

Naine lõi kaasale noa kaela. Foto: Martin Ahven

Põhjus, miks Liidia on kohtusaalis, ulatub kahe aasta tagusesse aega. 6. oktoobril 2015 tarbis ta koos elukaaslasega alkoholi, sel ajal tekkis tüli. Ühel hetkel haaras Liidia kööginoa ja lõi selle kaaslasele kaela. Kohtus on Liidia kõrval elukaaslane, kes ei soovi Liidiale karistust.

Kuigi naine seadis tema elu ohtu, helistas Liidia kohe kiirabisse, mis kokkuvõttes päästis mehe elu. Nad tahavad oma kooseluga rahulikult edasi minna, nende nägudelt kumab rahu.

Ühtlasi oli abi kutsumine põhjus, miks esialgset karistust kergendati, nagu ka see, et Liidiat pole varem karistatud. Prokuröri hinnangul on tegu vaid ühe episoodiga, mis ei tohiks korduda.

"Enam sellist asja ei juhtu, kahetsen," oli Liidia viimane repliik kohtus. Karistuseks määrati talle 2 aastat ja 8 kuud tingimisi vangistust nelja-aastase katseajaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee