Eesti uudised

Varro Vooglaid: riigikogu võttis mu esinemiskutse tagasi (63)

Toimetas Kristin Aasma, 30. mai 2017 19:30
Varro VooglaidFoto: Alar Truu
Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht ning kooseluseaduse vastase kampaania eestvedajaid Varro Vooglaid jutustab sotsiaalmeedias, kuidas riigikogust saadetud esinemiskutse temalt tagasi võeti. Vooglaidi ettekande sisuks pidi olema surroagaatemadus.

Riigikogu rahvastikukriisi probleemkomisjonist võeti minuga 17. mail ühendust ja küsiti, kas oleksin nõus pidama 5. juunil toimuval komisjoni istungil ca 15minutilise ettekande seonduvalt küsimusega sellest, kas Eestis tuleks seadustada nn surrogaatemadus,“ kirjutas Vooglaid oma blogis.

Samal teemal

Vastavalt palvele saatis Vooglaid oma ettekande põhiseisukohtade lühikese selgituse, mis oli järgmine: "[U]ldjoontes kavatsen kindlasti põhjendada, miks nn surrogaatemaduse seadustamine on vale samm (ennekõike lapse väärikuse ja õiguste seisukohast – laps pole asi ja lapsekandmine teenus, millega kaubelda). Lisaks sellele tahan põhjendada, miks see ei ole rahvastikukriisi lahendamise seisukohast sugugi mitte oluline ega vajalik, erinevalt mitmetest muudest sammudest, mis tuleks reaalselt rahvastikukriisi ületamise suunas liikumiseks astuda."

"Eile [29. mail – toim] võeti minuga aga Riigikogust uuesti ühendust ja teatati, et esitatud kutse võetakse minult sisuliselt tagasi, ettekande võimalus antakse hoopis Eesti Kirikute Nõukogule ja mina võin soovi korral saada sõna kuni kaheks minutiks,“ kirjutas Vooglaid. "Omalt poolt oskasin vaid imestust väljendada, millisel moel asju aetakse ning vastasin nõnda:

„Tere!

Pean tunnistama, et ma ei mõista niisugust asjaajamise korda. Eeldan, et kui minu poole on pöördutud ettepanekuga pidada ettekanne ja kui selles on ka kokku lepitud, siis peetakse kokkuleppest ka kinni. Sisuliselt on antud juhul tegu kokkuleppest taganemise ja kutse tagasivõtmisega, sest kahe minutiga ei saa [tõsisel teemal] ettekannet pidada viisil, mis võimaldaks küsimuse vähegi adekvaatset käsitlust. Ettekande kutse tagasivõtmine on kahtlemata ebaväärikas ja kui riigikogu komisjon lubab endale sellist käitumist, tuleb seda pidada kahetsusväärseks. Mina omalt poolt pole endale kunagi kellegi suhtes niisugust käitumist lubanud ega aktsepteeri sellist käitumist ka enese suhtes, mistõttu loobun niisugusel juhul istungil osalemisest. Loodetavasti ollakse tulemusega rahul ning istung saab peetud tavapärases ideoloogiliselt üheülbalises meeleolus, kus sisulised ja selgelt esitatud vastuväited nn surrogaatemaduse seadustamisega edasiliikumiseks puuduvad.

Pettumusega

Varro Vooglaid“

„Seni ei ole minult tõesti ühtegi kutset tagasi võetud, aga ükskord on ikka esimene. Pealegi potsatas mulle täna postkasti juba uus kutse samale üritusele, kuigi, tõsi, sedapuhku kutsuti mind juba mitte seisukohta väljendama, vaid kuulama...,“ sõnas Varro Vooglaid.

Ka tänavu märtsi algul oli Varro Vooglaiul esinemisega segadus. Siis oli kutse tühistajaks telekanali TV3 "Seitsmesed uudised". "Seitsmeste uudiste" produtsent Annely Adermann selgitas toona, et üks kriitiline seisukoht neil juba oli ja seetõttu ei läinudki Vooglaidu vaja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee