Maailm

ELi idaosa süüdistab: meile müüakse kehvemat toitu! (21)

Õhtuleht.ee, 31. mai 2017, 04:00
BULGAARIA TOIDUPOES: kas võtta riiulilt kodumaist või välismaalt toodud kaupa?Foto: Videokaader
Pärast Tšehhi, Ungari ja Slovakkia proteste kurtis nüüd ka Bulgaaria põllumajandus-, toidu- ja metsandusminister Rumen Porožanov, et rahvusvahelised firmad müüvad neile kehvemaid toiduaineid kui Lääne-Euroopale. Brüssel vastas: ükski direktiiv ei keela erinevusi, peaasi, et pakendil on märgitud toiduaine täpne koostis.

Porozhanov lubas, et tuleval nädalal hakkavad nad täpsemalt uurima kaupa, mida tarnitakse Bulgaariale ja võrdlema selle koostist Lääne-Euroopas müügil olevaga, kirjutab The Guardian.

Samal teemal

Ministri meelest muudetakse retsepte tahtlikult, et oleks võimalik Ida-Euroopas müüa kehvema ja odavama koostisega toiduaineid kui näiteks Austrias, Saksamaal ja Suurbritannias.

Bulgaaria äsja ametisse asunud peaminister Boiko Borissov märkis, et tahtlik kvaliteedivahe on külma sõja aegade jäänuk ning korraldas valitsuse erinõupidamise pärast seda, kui riigi toiduamet oli leidnud puudusi rahvusvaheliste kontsernide tarnitud šokolaadis, piima- ja lihatooteis, alkoholivabades jookides, mahlades ja lastetoidus.

Borissov ei täpsustanud, milliseid puudusi avastati, märgib The Guardian. Toiduameti esindaja kinnitusel annavad nad täpsemat teavet 30. juunil.

Varem on Ungari võimud osutanud, et näiteks nende poodides müüdav Nutella on kehvema kvaliteediga kui näiteks Austrias saada olev. Nutellat tarniv Itaalia kompanii Ferrero on selle süüdistuse tõrjunud.

BULGAARIA TOIDUPOES: kas võtta riiulilt kodumaist või välismaalt toodud kaupa?Foto: Videokaader

Slovakkias aprillis avalikustatud raportis märgitakse muu hulgas, et pakendatud toiduained, mida rahvusvahelised kompaniid neile müüvad ja mis on saadaval Lääne-Euroopas, on erineva rasvasisaldusega, liha on kehvema kvaliteediga, rohkem on keemilisi värv-, lõhna- ja maitseaineid.

"Me oleme nagu Euroopa toiduprügikast!" prahvatas Tšehhi põllumajandusminister Marian Jurečka. Nõndanimetatud Visegradi riikidele (Tšehhi vabariik, Ungari, Poola ja Slovakkia) on rahvusvaheliste kompaniide tarnitava toidu kvaliteet ammu muret teinud, osutab The Guardian.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee