9 kommentaari

M
Mees, 57 talve vana.  /   09:07, 3. juuni 2017
Olen arvutit omanud alates 90-nendate algusest, alates 286-st, 486 -> Pentium jne... Internetis kolasin juba 92. aastal, ehk siis minu arvutipraktika on pikk vähemalt 25 aastat.
Valdan hästi mitmeid profipõikan filme kokku, olen helistuudiot kasutanud aastaid ja aastaid- seega kindlasti rohkem "arvutiinimene" kui valdav enamus kaaskodanikke.
KUID! Mul pole mitte kunagi olnud ID kaarti või mingit muud ID vidinat. Olen ID kaardist resoluutselt keeldunud.
MIKS?
Siis saab kindel olla, et mitte keegi ei võltsi minu valimiste valikuid, ei saa ka kasutada topelthääletamist. Mitte keegi ei saa minu eest allkirjastada dokumente, võtta krediiti, osta esemeid järelmaksuga vms. See välistab võimaluse, et pean kohtus hakkama tõestama, et ma pole loetletud tegusid teinud, sest meie kohtusüsteemis peab võlaõiguslikus tsiviilasjas inimene ise tõendama, et ta pole midagi sarnast teinud. EV õigusruumis puudub tsiviilprotsessis süütuse presumptsiooni printsiip.
ID-kaardi puudumine pole mind seganud mitte kusagil reisimast või omi asju ajamast, reisimiseks on olemas pass.
IT tegelased mõistavad, miks ma nii olen toiminud, teised ehk vaidlevad, et "ID on nii mugav" jms.
M
maali  /   10:53, 31. mai 2017
Kasuran põhiliselt ID kaarti aga viimase ajal kas töötab või ei tööta .Kui helistan panka SWED siis öeldakse meil täna mingi tõrge proovigr mõne aja pärast uuesti .Siis võtangi koodikaardi ja kõik saab tehtud.
K
Kõik ainult ärikate huvides!!!  /   22:09, 30. mai 2017
Jälle üks rahvavaenulik reform ainult ärikate kasu huvides!
Peamine eesmärk on inimesi sundida ostma uusi arvuteid, opsüsteeme, nutitelefone jne. Kuhu sa ikka pääsed, kui üürigi maksta ei saa, sest ID kaardi tarkvara vanemates arvutites enam ei tööta.
Kui ärikate huvi ei oleks esikohal, võiks uuesti kasutusele võtta A4 formaadis koodilehe, nagu oli enne koodikaarte!
See oleks praegustest koodikaartidest palju odavam ja mitte sugugi vähem turvaline kõigist neist uutest lahendustest. Turvalisust ei saa ohustada ükski viirus ega nuhkprogramm, sest IGA KOODI KASUTATAKSE AINULT ÜKS KORD.
Ja inimliku rumaluse/hooletuse eest pole kaitstud ka need uued ja moodsad vidinad.
P
paned  /   21:26, 30. mai 2017
kaardi sisse peaks olema piisav
N
Nipiga värk  /   19:46, 30. mai 2017
Kahjuks vői őnneks ei ta ma ühtegi juhtumit, kus oleks parooliga kaitstud väärkasutamine kellegi kontolt omaniku teadmata raha kadunud. Inimliku lolluse eest ei kaitse miski.
M
maamiis  /   18:36, 30. mai 2017
ma olen ehk loll ,aga kuidas on ID kaart turvalisem? Kui see pahatahtliku inimese kätte satub on ju vaja teada ainult kasutajatunust ja KAHTE parooli ,mis on ka lühemad kui paroolikaarti paroolid!
M
m  /   18:31, 30. mai 2017
Mis asja te jaurate! Mind pigem üllatab, et nii palju inimesi paroolikaarte kasutavad. Harjuge olukorraga.
H
Harjun?  /   14:20, 31. mai 2017
Olen pensionär, kasutan lauaarvutit ja ei saa aru, milleks ma pean muretsema endale selle nutitelefoni? Ma ei taha ja mul pole vaja, mulle piisab täiesti Nokia 3310-st, mis on vana juba 15 aastat, aga ikka toimib tõrgeteta. Ei piisa sellest et ID-kaardiga saab panka, paljudel on paroolikaart väga vajalik. Siin pole tegemist harjumisega, me kõik saame vanaks... Mina isiklikult olen saanud oma pangaasjad ajada küll ID-kaardi abil seni, tänu taevale.
  /   18:19, 30. mai 2017
Paroolikaartile reaalselt alternatiivi ei olegi, enamus vidinaid ei ole poolpimedatele ja motoorikaprobleemidega inimestele käsitsetavad, sh nutitelefonid ja pin kalkulaatorid. Omavalitsuselt kõigi maksete ja ostude tegemiseks teenused loota on absurdne olukorras, kus riigi poolt pandud kohustusi teenuseid pakkuda lihtsalt ei täideta viidates rahapuudusele ja riik aktsepteerib sellist olukorda juba aastakümneid. Miks siis ei võiks riik aktsepteerida olukorda, kus puuetega inimesed ja teised hädalised, kes oma kontolt makseid teha ei suuda ei maksagi kasutatud teenuste eest?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis