Maailm

"Kuradi idioodid!" Intelligentsi kokkutulek Rootsis muutus täielikuks läbuks (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 30. mai 2017 18:30
Noorukid tähistavad kutset Mensa ühingusse. Pilt on illustreeriv.Foto: Vida Press
Mensa ehk kõrge IQ-ga inimeste organisatsiooni kogunemine Rootsis läks nii käest ära, et korda tulid looma nii turvafirma kui politsei. Ürituse korraldajal on silmad häbi täis, et muidu kõrgintelligentsi kuuluvad inimesed ennast maani purju jõid ja lärmama kukkusid.

Mensa on kõrge IQ-ga inimesi ühendav rahvusvaheline organisatsioon. Ühingusse kuulub üle maailma umbes 134 000 inimest. Liikmeks saamise tingimus on IQ-testi (või muu heaks kiidetud intelligentsuse testi) täitmine nii kõrge tulemusega, et ületab 98 protsendi inimeste oma. Mensa Sverige on ühingu Rootsi tiib. Organisatsioon on mittetulunduslik. Mensa põhikirjas seisab ühingu eesmärgina: "leida ja hinnata inimeste intelligentsi inimkonna hüvanguks, julgustada intelligentsi olemuse, iseloomu ja kasutusvõimaluste uurimist ja võimaldada oma liikmetele põnevat intellektuaalset ja sotsiaalset keskkonda".

Paraku läks Rootsi Mensa üritus sellest kirjeldusest üsna kaugelt mööda. Nagu sellistes olukordades ikka, oli peasüüdlaseks alkohol, kirjutab ajaleht Expressen.

Eskilstuna linnas, Elite City hotellis toimunud kogunemisel jõid intelligendid ohtralt vägijooke, jooksid mööda koridore, tungisid sisse lukustatud konverentsiruumi ja mängisid kella neljani hommikul trumme.

Elite City hotelli esindaja selgitas, et koridorides liikumine ja ööbijate häirimine on keelatud, sellest tekkis ka vajadus esialgu kutsuda kohale hotelli turvav firma, hiljem ka politsei. Kellegi vahistamiseks siiski põhjust ei olnud. Politsei kohaleilmumine suutis umbes 400-pealise rahvahulga ka lõpuks maha rahustada ja laiali ajada.

Mensa Sverige esimees Monika Orski - kes enda sõnul suurte pidutsejate hulka ei kuulunud - väljendas kahetsust ja piinlikkust kaasintelligentide käitumise pärast. Ühes kinnises Facebooki grupis sõimas ta peoloomi: "Te olete meile häbiks ja ei vääri paremat kirjeldust kui kuradi idioodid!" Ta kommenteerib, et 6500 liikme hulgas, kes Rootsis ühingusse kuuluvad, on kindlasti paar ebameeldiva käitumisega isikut, kuid ülejäänud inimesed on meeldivad ja oma staatust väärt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee