Eesti uudised

Haldusreform: kohalikke volikogusid ootavad suured muudatused (7)

Eesti Päevaleht, 30. mai 2017 07:50
Vaivara vallamaja.Foto: Teet Malsroos
16. oktoobril muutub kogu Eesti poliitiline maastik silmanähtavalt, kui omavalitsuste volikogudes hakkavad kohaliku elu üle arutlema, koalitsioone moodustama ja ka neidsamu linnasid-valdasid valitsema poliitikud, kes tavapäraselt oleksid pärast valimisi öelnud "aitäh!" ja läinud tagasi Toompeale üle-eestilist "suurt" poliitikat tegema.

Pärast haldusreformi on Eestisse tekkinud mõned suured vallad, nagu näiteks 32 000 elanikuga Saaremaa vald, kus läheb üsna tuliseks valimisvõitluseks, aga ka näiteks Pärnu linn, mille elanike arv suurenes pärast liitumisi umbes viiendiku võrra, ületades 50 000 piiri.

Kõige nähtavamad muudatused tulevadki tõenäoliselt nn kahe tooli seaduse tõttu, mis kaks nädalat tagasi sai ka riigikohtust rohelise tule. See tähendab, et riigikogus opositsiooni kukkunud Reformierakonna Tallinna eri piirkondade esinumbrid võivad hakata panustama ka linnavolikogu töösse. 

Peibutuspartidest riigikogulased peavad aga sel korral veidi rohkem põhjendama – ja haldusreformi tagajärjel tõenäoliselt veelgi suuremale hulgale valijatele –, kui nad ei kavatse pärast valimisi kohapeal tööd teha.

Samal teemal

30.04.2017
Riigikogu lükkas e-hääletamise pikendamise ja peibutuspartide eelnõu tagasi
30.04.2017
EVE korraldab peibutuspartide-vastase aktsiooni ja grillib parti
24.04.2017
BLOGI | Saates "Suud puhtaks" arutleti haldusreformi üle ja kritiseeriti peatset eksministrit Korbi
20.04.2017
Volikogude valimised koputavad uksele, aga haldusreform kisub hoopis kohtumaratoniks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee