Eesti uudised

Naisajateenija: "Seksism Eesti kaitseväes on müüt, meil pole eritingimusi ega sõduriromantikat!"

Gerly Mägi, 30. mai 2017 04:00

17 KOMMENTAARI

u
Ustav Ülo/ 30. mai 2017 10:43
Marianne Mikko on väga autoriteetne poliitik. Mingi naisreamees ei peaks siin kohal jama suust välja ajama, sest sellise ametikoht ei ole piisavalt autoriteetne. Tõenäoliselt ikkagi Marianne Mikko teab paremini, mis KV-s toimub või ei toimu ja kui palju protsentides on täpselt seksismi.
n
Naised teenistuses, aga mina pidin maksma, saadud paber kinnitas minu valmisolekut kodus tervist "ravida"./ 30. mai 2017 08:57
Ja see ongi nii, et neiud/naised tugevamad. Naismaadlejadki (kaks nendest koguni EMi medalitega 2017) sobiksid vajadusel paljude mehehakatiste eest teatud olukorras oma kodumaad (sh. ka mitut ministrit, kes ajateenistusst "loobusid) kaitsma.
ü
Üks vahe ikka on!/ 30. mai 2017 08:15
Sellise kauni sõduri pihta ma sõja ajal küll ei tulistaks. Püssist vähemalt.
k
Kasutatud tampoonid/ 30. mai 2017 08:11
lähevad kõik meestele tee sisse, Nad haaravad neid lausa lennult
v
vara veel/ 30. mai 2017 07:49
hõisata. Kui ajateenistuse järgselt tekib soov tegevteenistusse jääda, siis alles tuleb see kõik esile. Kaitseväes on kõik samad probleemid, mis tsiviiliski - vähese haridusega supersuure egoga mehed, karjääriredelil edenemise takistamine jne. Vahel saadetakse väeosast (välis)komandeeringusse keegi ohvitseridest lihtsalt sellepärast, et tüüp on mingi kõlupea ja tahetakse jalust ära. Tagasi Eestis, on välisõpe kõvaks kaasaaitavaks argumentiks kõrgema auastme saamisel. Siis selline saabki kupu juurde, tähtsust ka ja on veenvaks näiteks, et ajukapasiteedil on piirid, kuid ambitsioonidel mitte. Töllidest jupijumalad teavad täpselt, kuidas naissoost kaitseväelast teenistuses takistada. Lihtsam on neil naistel, kel abikaasad-elukaaslased ohvitserid - siis eriti ei julgeta torkida. Kõik manipulatsioonid ja kaikad-kodaratesse on võimalik ära maskeerida kaitseväes kehtivate seaduste, ettekirjutuste, käskkirjade, määruste jm abil. JOKK on seal kasutuses olnud ammu enne kui sellest rääkimine moodi läks. Neiu Maria ei kujuta ettegi, milliseid lugusid ilmuks päevavalgele, kui kaitseväeteenistuse olevad/olnud naised need avalikkuse ette laotaks.
s
Seksism / 30. mai 2017 07:41
vohab ametkondades igas kontoris aga mitte sõjaväes. Nii palju võik mikoke teada.
e
EMTA/ 30. mai 2017 08:00
Lõuna aeg saab koerajuhti panna.
i
Igaüks ei saa!/ 30. mai 2017 08:10
k
Koer / 30. mai 2017 08:13
ei ole tolerast, vaevalt koerale meeldib. Kus on loomaksitsjate silmad !?
m
mats maalt/ 30. mai 2017 07:15
Sellised need feministid on. Tegelikkus huvitab neid kõige vähem
a
30. mai 2017 06:56
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
Sa/ 30. mai 2017 07:21
hakkad juba ära tüütama oma lolli jutuga!
j
Jan / 30. mai 2017 07:54
Sina ameerikaahv oled selle suure mõõgaga mööda kuppu saanud kõvasti
v
väike ja räpane vatnikutill on/ 30. mai 2017 08:04
sõna võtnud.
Halleluuja!

i
Indrek2/ 30. mai 2017 06:35
Mis sa "naisajateenija" ka seletad seal! Mikko nimeline emane teab, et seksism vohab!
t
tõde ja tegu/ 30. mai 2017 06:38
Mikko võiks oksеndada sellise naisajateenija peale.
s
Segadusse ajab kas naistesse suhtutakse lugupidavalt (uuem artikkel) või "väga lugupidavalt" (vanem artikkel)/ 30. mai 2017 06:13
1) NÄDAL AEGA HILJEM, TASULINE, leia uued kirjavead:
http://ohtuleht.ee/807847/naisajateenija-seksism-eesti-kaitsevaes-on-muut-meil-pole-eritingimusi-ega...
Naisajateenija: "Seksism Eesti kaitseväes on müüt, meil pole eritingimusi ega sõduriromantikat!"
Gerly Mägi, 30. mai 2017, 04:00 / Uudised | Eesti uudised
!!
!!
2)
http://ohtuleht.ee/806401/naisajateenija-vastuseks-mikkole-seksism-eesti-kaitsevaes-on-muut-meil-pol...
Naisajateenija vastuseks Mikkole: "Seksism Eesti kaitseväes on müüt, meil pole eritingimusi ega sõduriromantikat!"
Gerly Mägi, 23. mai 2017, 09:06 / Uudised | Eesti uudised
.
.
SISUTEKSTID
1)
"Ringlemas on palju valearusaamu naistest ajateenistuses," ütlebkaitseväes viiendat kuud aega teeniv Maria. Tema sõnul arvatakse ikka ja jälle, et naistele kehtivad teistsugused reeglid või neisse suhtutakse meestest halvemini. Kuidas on lood tegelikult?
Riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko kirjutas nädala eest, et Eesti neidusid peletab ajateenistusse minemast seksism, mida kaitseväes on rohkem, kui arvatagi oskame. Samuti leidis Mikko, et naistega ei taheta või ei osata ajateenistuses midagi peale hakata.
Viru jalaväepataljonis vabatahtlikult aega teeniv reamees Maria Abel peab riigikogulase väiteid levinud müüdiks. "Olen ajateenistuses olnud peaaegu viis kuud ja julgen väita, et mingit seksismi, kohmetust ja erikohtlemist ei eksisteeri. Meid võeti väeosas väga hästi vastu."
Maria hinnangul suhtuvad tegevväelased naistesse lugupidavalt. "Nad annavad endast alati maksimumi, et neil oleks kaitseväes hea, kuid nende käitumisest ei saa kuidagi välja lugeda seda, et nad kasutaksid meie puhul erikohtlemist," on Maria veendunud.
EDASI TASULINE PEIDETUD OSA.
2)
"Ringlemas on palju valearusaamu naistest ajateenistuses," räägib viiendat kuud kaitseväes aega teeniv neiu, kelle sõnul arvatakse ikka ja jälle, et naistele kehtivad teistsugused reeglid või neisse suhtutakse meestest halvemini.
Riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko kirjutas eile, et Eesti neidusid peletab ajateenistusse asumast seksism, mida kaitseväes olla rohkem, kui arvatagi oskame. Samuti sõnas ta, et neidudega ei taheta või ei osata ajateenistuses midagi peale hakata.
Viru jalaväepataljonis vabatahtlikult aega teeniv reamees Maria Abel peab riigikogulase väiteid levinud müüdiks. "Olen ajateenistuses olnud nüüdseks peaaegu viis kuud ja julgen väita, et mingit seksismi, kohmetust ja erikohtlemist ei eksisteeri. Meid võeti väeosas väga hästi vastu!"
Maria hinnangul suhtuvad tegevväelased naistesse väga lugupidavalt. "Nad annavad endast alati maksimumi, et naistel oleks kaitseväes hea, kuid nende käitumisest ei saa kuidagi välja lugeda seda, et nad püüaksid rakendada meie puhul mingitki erikohtlemist," on Maria veendunud.
EDASI LOETAV TASUTA.
f
fantastika/ 30. mai 2017 06:18
leia erinevused ja kirjavead, mille eest nädal hiljem raha küsitakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee