Eesti uudised

Nägemise kaotanud naine pidi silmaoperatsiooni eest ise maksma

Toimetas Kristin Aasma, 29. mai 2017 22:11

65 KOMMENTAARI

k
kummaline/ 31. mai 2017 13:13
Häirivat on palju, aga eriarstid jooksutavad samamoodi patsiente. Ootad kolm neli kuud, saad vastuvõtule ja siis kutsub seesama arst haige oma eravastuvõtule. Ja seal maksad nende hinnakirja järgi visiidi ja näiteks mingi süsti vms kinni. Tekib küsimus, miks sama süst ei tehtud juba esimesel visiidil haigekassa poolt rahastatavas raviasutuses.
m
mis kummaline/ 31. mai 2017 12:17
kogu süsteem ongi nii üles ehitatud, et tavahaoglas ärikast arst sunnib sind lihtsalt tema jurde raha eest tulema. samadesse ruumidesse, kasutades samu seadmeid jne
s
Silmaarst/ 30. mai 2017 13:20
Artikkel on iseenesest väga hea. Tõepoolest ei ole hetkel kae operatsioonide osas selget määratlust, milline operatsioon on erakorraline ja milline mitte. Järjekorrad on pikad ja segadust palju. Haigekassa on küll kehtestanud nägemise osas kriteeriumid, aga raviasutustes seda ei jälgita enamasti. Haigekassa peaks tõhustama kae järjekorra pidemise kontrolli ja loogiline oleks selles osas kehtestada mingi Eestit ühendav süsteem. Kui Tallinnas rahadega kitsas, las opereerivad siis Tartus.
Arstina on selles segaduses ka väga raske hakkama saada, ausalt.
Raha kokkuhoiu mõttes oleks ka väga tore lõpetada süsteemi kurnamine ja ometigi kehtestada silmaarstide vastuvõtule perearsti saatekirja süsteem. Viimane aeg on rahval aru saada, et täiskasvanutele kirjutab prillid optometrist mitte silmaarst ja kuiva silma tilgad on apteegis käsimüügis.
Sõnum Haigekassale: koolitage perearste ja optometriste ja lõpetage ometigi see silmaarstide kurnamine täiesti mõtetute visiitidega. Ükski tõelist abi vajav inimene ei pääsegi hetkel silmaarsti vastuvõtule.
v
vanaema/ 30. mai 2017 14:37
Hea seegi, kui perearst, keda ma pole näinud silmast silma terve aasta, jõuab kirjutada mulle tabletid välja telefoni kaudu. Rohkemaks tal ei ole raha ega aega.
v
vanaema/ 30. mai 2017 15:44
Mida te miinustate? Möödunud aastal palusin anda vereanalüüs borrelioosile, siis perearst ütles, mul raha pole, kui tahate, siis ise maksate. Ja pidingi maksma ligi 10 euri. Nii oligi.
t
Teeline/ 30. mai 2017 20:58
Vereanalüüs borrelioosile? Ime, et perearst seda ei teinud.
Puukborrelioosi analüüsitakse ikka seljaajuvedeliku prooviga.
m
30. mai 2017 13:18
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
v
vanaema Maalile/ 30. mai 2017 15:09
Keegi ei küsi, kui palju sul raha on, aga maksma pead igal juhul, sest haigekassa omanikud peavad saama palka, preemiat ja soodustusi.
l
lihtsurelik:/ 30. mai 2017 12:48
ON äärmiselt kahju, et Haigekassa ei suuda isegi ELUTÄHTSATE operatsioonide eest maksta...
e
Ema/ 30. mai 2017 12:14
Märtsi keskel helistasin ja sain lapsele aja oktoobrisse. Hambaarst. Silmaarstile ei ole lootust saadagi, ainult tasuline. Tekib tõesti küsimus, et kas ma maksan ainult Haigekassale nende personali töötasusid ja preemiaid kinni. Mul oleks endal ka vaja minna opile, arst ütles et umbes 2 aasta pärast saad kui Haigekassa rahasid kinni ei keera ja enda palku ei tõsta ja kui nii teevad, siis läheb kauem aega.
k
Kärnaneärni/ 30. mai 2017 11:48
Teha kiri ossile ja nöuda palgast sotsmaksu kinnipidamise löpetamist kuna teenust ei osutata
r
Resümee/ 30. mai 2017 11:39
Raha on külluses, kuid mõistust pole külluses või on ahnitsemishimu külluses. Vaadakem ka oma digilugusid, sealtki leiab niiöelda juurdekirjutisi. Räägitakse siit-sealt juttu, aga mitte keegi ei kontrolli arstide tööd. Kas digilugude või paberkandjal kirjutatut on raske kontrollida ja nende põhjal arsti töökvaliteedi üle hinnangut langetada. Imelihtne ju. Aga ei, käib üks jooksutamine, ainult oma eriala piires ravimite kirjutamine, inimest tervikuna ei nähta ja ime siis, et vanematel inimestel uue haiguse "tootmine" - maohaavandid.
k
kannatanu/ 30. mai 2017 12:10
Isegi digilugusse ei kirjuta arst kõike ja õiget, jäetakse tõde välja, kui arsti praak

b
bingo/ 30. mai 2017 11:34
eriarstile ooteaeg 3kuud,uuriungule järjekord 2kuud,tagasi arsti juurde ooteaeg 2kuud,operatsiooni ooteaeg(juhul kui haiglal rahalisi vahendeid on) 1,5-2aastat.
n
naisuke/ 30. mai 2017 11:18
Kummaline on kogu süsteem, mitte vaid see juhtum.
Kas see ei olnud kummaline, kui inimene pidi 3 kuud ootama, kuigi nägemine kiiresti halvenes?
Kummaline oli ka uus sama arsti aeg. Operatsiooni maksumus ja aeg. Ka töövõimetute täielik töövõime on kummaline. Kõik on kummaline.
r
Rudolf./ 30. mai 2017 11:01
öösel vaatasin just dok.filmi suhkrustatud ja sõltuvust tekitatavatest karastusjookidest Brasiilia põliselanikkonna seas.Reklaami ei tekita, aga peamised süüdlased olid-Co,Pe.Fa!Suhkruhaigus on sellest tulenevalt.40000 jäsemete amputatsiooni aastas.Saaks ravida ka,aga haigekassal pole raha!
t
Tädi Maali/ 30. mai 2017 10:42
Minu abikaasal opereeriti ühel silmal kae ja asetati uus kunstlik silmalääts, selle silma nägemine paranes 100%. Opereeriti haigekassa kulul. Teist silma lubati opereerida järgmise aasta algul, kuna oligi aastalõpp ja rahad haigekassas otsas. Ootasime opile kutsumist, mida aga ei tulnud.Lõpuks oli juba märtsi kuu, helistasime ja öeldi, et pole teada, millal saaks opereerida. Küsisin, kas raha eest saaks, kutsuti kohe. Maksis 700 eurot, abikaasa on pensionär! Ja oligi kõik!
t
taat/ 30. mai 2017 11:36
see on arstide erabisnes,tasutaravile tekitada järjekorrad ja siis suure raha eest oma tasku asi ära teha,ometi ju palka nad saavad stabiilselt,vahet pole kas sygavad hargivahet vöi ravivad
v
vanaema/ 30. mai 2017 10:16
Mina seisan ka järjekorras silmaopile juba poolteist kuud. Ja muidugi raha eest. 100 euri pean maksma, kuigi maksin eluaeg sotsmakse. Haiguslehte pole elus võtnud, mingit soodustusi pole haigekassalt saanud. Kuhu läks minu raha?
a
Argipäev/ 30. mai 2017 10:04
Mul puudub arusaam, mida arstiasutustes tehakse, aga see, et arstile pole võimalik aega saada, teeb kurjaks. Soovisin silmaarstile aega panna 26. mail. Vasutseks sain, et septembri lõpuni on kõik ajad broneeritud ja oktoobri graafikut veel ei ole. Nii, mul ei ole kiire, sest tegemist on sooviga ainult kontrolli. Aga mul on tõsiselt kahju oma isiklikust ajast, et pean hakkama helistama igal hommikul, et teada saada, kas on mõini aeg vaba. Broneerisin tasulise vastuvõtu juuni kuusse. See ei ole normaalne! Mitte keegi ei pea selle jama pärast vastutama, nagu eilsest AK interviuust välja tuli. Haigekassa on oma mijonid kenasti arstiasutustele ära jaganud ja arstiasutused ei oska selle rahaga ümber käija. Kui siis arstidelt selgitust küsida, on vastuseks, et raha pole. Mul on selline tõsine kahtlus, et riigi poolt lubatud sotsiaalsed garantiid, ei kehti. Ehk loodan, et minu tervisega ei juhtuks midagi k.a. õnnetust, sest ma üldse ei imestaks, kui pärast operatsiooni üles ärgates arve pihku pistetakse.
l
loomaarst/ 30. mai 2017 11:39
ma ka ei saa aru sönast-ei ole raha,ega raha ei ole vaja inimese sisse toppida,arst saab nagunii palka,ja samas-lähed tasulisse siis sama arst vötab su kohe ette,arvata on et palk jookseb veel lisaks,haigekassast
l
lLisan oma loo siia/ 30. mai 2017 19:38
Silmaarst, ITKH-st, kutsus tagasi kontrolli, kirjutas saatekirja. Helistasin registratuuri oktoobris. Öeldi et helistage novembris. Helistasin,aga jõulude aegne aeg ei sobinud mulle. Helistasin jaanuari algul, öeldi et minu arsti vastuvõtule registreeritakse jaanuari viimasel esmaspäeval. Küsisin veel mis kellast telefoni- registreerimisi hakatakse vastu võtma . Öeldi kell 7.15. Hakkasin helistama ja registratuur vastas alles peale kella üheksat. Selleks et öelda mulle, mitmes ma järjekorras olen ja soovitas hiljem uuesti helistada. Nii helistasin kokku 13 korda sel päeval, lisaks eelnevad korrad. Ja imet, arsti aja ikka sain - viimase aja, märtsi lõpuks. Saatekirjale märgitud ajast 3 kuud hiljem. Mulle tundus, et ka registratuuri töö ei olnud tasemel, sest kõigil kordadel ei saanud kuidagi löögile.
l
lugeja/ 30. mai 2017 09:47
Tundub tõesti arstide ja Haigekassa kokkumäng!
a
ab / 30. mai 2017 09:50
loodame, et see pole enam uudis!
t
Taat/ 30. mai 2017 09:31
See ei ole turumajanduslik kapitalism,vaid röövkapitalism! Poole aastaga rahad otsas? Siin riigis puudub elementaarne kord- valetatakse, vassitakse,varastatakse ja keegi ei vastuta!!!
k
Kärnaneärni/ 30. mai 2017 11:40
valimistel siis teinekord mötle kui risti nime taha teed,ära kuula ilusat juttu vaid kasuta ka natuke aju ja mälu

s
seni,/ 30. mai 2017 08:18
kuni valimiskasti juures mõtlema ei hakata, tuleb veel oi kui palju maksta, see ongi see ihaldatud demokraatia eesti moodi.
a
Ats/ 30. mai 2017 09:35
mis valimiskastist sa räägid...süsteemi tuleb muuta...valetavad ja vassivad nad kõik olgu ta rohelisest, kollasest või punanasest erakonnast
o
Oinas/ 3. juuni 2017 10:27
Kui valitakse õiged inimesed siis nemad muudavad ka süsteemi nagu vaja .
r
Rikkur meditsiin/ 30. mai 2017 08:05
Enne ei muutu haigekassa rahakasutuses midagi,kui sea puhas vuuk ei tehta.Nagakliiniku näide on viimane,jus tôeline röntgenpilt tehti,nemad ùtlevad,et kôik ok,kodanikud tôestasid,et ei ole arvetega ok,Jutt,et pole raha,on sanasugune udutamine,kii...
a
ab / 30. mai 2017 07:58
see haigekassa nagu nüüd välja on tulnud, on ise üks väga kummaline nürisünnitus koos oma suuri preemiaid saavate juhtidega!
s
selline lugu/ 30. mai 2017 07:46
Paar aastat tagasi. Seisin Tartu silmakiiniku vastuvõtujärjekorras. Oli jaanuarikuu. minu ees toimus järgmine dialoog:
Umbes 80aastane vanatädi: "Tulin silma kae opile aega kinni panema." "Jah, aeg on 30. juuli. Võtke oma sussid kaasa." "Ahah. Et poole aasta pärast." "Ei, järgmise aasta 30. juuli. Ja võtke oma sussid kaasa."
"
m
meie valitsus on/ 30. mai 2017 07:24
selles süüdi ,küündimatud ja oma rahva vihkajad.
a
aga natu lennukid/ 30. mai 2017 22:50
peavad ju ka lendama,tühja neist silmadest.
l
lapsevanem/ 30. mai 2017 04:17
kui lapsed sünnivad siis tuleb juba nad igatsorti haiguste ravimise järjekorda varakult panna,ennast aga psühiaatri järjekorda selline see tulevik saabki olema
J
04:17-le/ 30. mai 2017 07:30
Jah,kuni need 500 grammised elule putitatakse,siis küll...
t
to 04:17-le/ 30. mai 2017 22:52
su emmel läks ju ka abordiga väheke nihu,on ju nii.
O
!!!/ 30. mai 2017 03:33
Olnuks taoline kae mõnel pagulasel, siis tema küll poleks pidanud operatsiooni ise kinni maksma. Sest siis oleksid arstid spurtinud ning haigekassa plekkinud.
t
tuleb vist kuidagi türmi saada,/ 30. mai 2017 22:54
seal,nagu jutud käivad, saab isegi hambad suhu.

j
Jube/ 30. mai 2017 01:10
Jube. Welcome to viie rikkama riigi sekka st tegelikult santlaagrisse kus ka jalutud peavad riigi heaks töötama... pensionikoefitsendiga 0,3 et siis pensionit näha teisest ilmast.
b
bns/ 30. mai 2017 06:25
Reformierakond on viinud meid vaesusesse!
k
kullake, mis viie,/ 30. mai 2017 08:21
nüüd reform lubab juba kolme esimese hulka viia, kui teda tagasi valitakse!!!!
k
kahtlustaja/ 30. mai 2017 00:52
kahju et Pealtnägija suvepuhkusele läks, siin on jälle kuritegelik äri mängus. Minu tuttav rääkis just nädal tagasi, et tal avastati hallkae ja arst ütles, et kui on kiiresti operatsiooni vaja, tuleb 2500€ maksta. Loodetavasti hakkavad uurimisorganid ka huvi tundma taolise äri vastu. Tundub, et Haigekasal ja arstidel on kokkumäng.
v
vana Setu/ 30. mai 2017 03:12
See on selline kokkumäng, et kõhutunne ütleb, et sind lüpstakse täiega aga paberil on asi JOKK. Keerulisemate juhtumitega on nii, et maakonnahaiglasse võib patsient omal jalal sisse minna aga välja tuleb raamil ja jalad ees. Vahel kuulen ikka esivanemate käest nn omakülauudiseid selles vallas. Kui õnnestub Viljandist Tartu või Pärnu haiglast Tallinna saada, võib veel hing sisse jääda. Koha peale jäädes oled täielikult Vanajumala armus. Totaalne hoolimatus ja pohhuism lokkab seal. Patsient on ilmselt vajalik vaid haigekassalt raha väljalüpsiks. Pensionäre meil küll, saab üks otsa, tuleb järgmine.
v
vana Setu/ 30. mai 2017 03:14
Nii, läks eelmodemisele, tore, katsuge siis ühe ööpäevaga hakkama saada.
o
oh ja/ 29. mai 2017 23:59
tere tulemast turumajanduslikusse kapitalismi kus teatavasti seal kus algab äri lõpeb ravi ning varsti ilmselt peab isegi õhu hingamise eest maksma
n
No/ 30. mai 2017 05:52
Ma ei jõua enam seda vastikut stagnaaega ära vanduda!
h
29. mai 2017 23:41
Haigekassal ei ole lihtinimeste jaoks raha,nendel on vaja enda premeerimiseks raha.
v
Võrdsed/ 29. mai 2017 23:34
See haigekassa on nagu vaene pensionär. Ühel on rahad otsas enne aastalõppu, teisel aga iga kuu lõppu!
m
mall/ 30. mai 2017 06:07
Olen viimase 3 aasta jooksul kulutanud 26,06 eurot Haigekassa raha.
m
Maali/ 29. mai 2017 23:31
Tere tulemast kapitalismi! Vaikselt liigubki tervishoius kõik tasuliseks. Kui on omal raha, saad ravi ja terveks. Kui pole raha, siis sured või elad haigusega.
i
imestaja/ 29. mai 2017 23:30
No see kae nüüd nii helikiirusel ka ei edene.Miks ta kõik viimsele minutile jättis? Mina kaest teada saades ütlesin kõigepealt opist ära ja läksin koju mõtlema,et kuidas siis nii minuga.Telekat vaatasin ammu prillidega pooleteise meetri kauguselt.Ja see neljakuune opi ootamine lõpuks ei teinud midagi hullemaks.
k
Kirkad värvid./ 30. mai 2017 00:27
Kae areneb igal inimesel erineva kiirusega, mul läks pool aastat, siis ei tundnud tänaval enam tuttavaid ära ja tööst ei tulnud ka enam midagi välja. Lõikus oli tõesti viimasel hetkel.
m
Mis see mind kui oppi vajavat patsienti huvitab/ 29. mai 2017 23:10
et ka s haigekassal on raha või ei ole. Selleks ongi meil haigekassa ja sellesk makstakse makse, et inimene saaks abi siis kui ta seda vajab. Haigekassa ja arstid ärge palun ajage inimeste prahti silma, sest teil on kõik vahendid olemas ja te olete KOHUSTATUD inimesi ravima ka siis kui teil ei ole enam punast krossi sahtli põhjas ka. Mida tähendab ütlemine, et enam me ei opereeri ja peate uuesti aja kinni panema jne. Oleks keskaeg siis lööks ise teil kõigil pea mõõgaga maha teie suutmatuse, tahtmatuse ja kõigi asjade tagandamise rahale.
p
Patsient/ 29. mai 2017 23:23
Jah see on tore, ja selleks makstaksegi makse, aga probleem ongi selles, kui paljud meil neid makse tegelikult maksavad? Ikka teeskleme haiget ja töövõimetut, makse ei maksa, nurume abiraha ja siis pärast kirume, et haigekassas on raha otsas...
e
eto patsient/ 30. mai 2017 09:13
Arvestades seda, kuidas riik pillub maksumaksja raha vasakule ja pare male, julgen väita, et riigil on raha küll ja veel, puudub lihtsalt majandamisoskus.
l
Leenin/ 30. mai 2017 11:45
pole ju spetsialiste,köik poliitbroilerid ja nemad ei jaga ei tööst ei töötegemisest midagi,
t
to patsient/ 31. mai 2017 12:23
ole vait kääbakas reformi troll
t
to Patsient/ 30. mai 2017 03:26
Kes makse ei maksa, sel ei olegi haigekassat.
Kuidas sina makse maksmata haigekassa said ?
v
Vaata rumaluke/ 30. mai 2017 18:13
Mina maksan veel sinusuguste eest ka. Seega enne ei tasu pröögata kui pole selleks alust.
t
to Vaata rumaluke/ 30. mai 2017 19:45
Mul ei ole haigekassat, pean kõik ise maksma.
Mida sina maksad, see ei puutu neisse, kellel haigekassat nagunii ei ole.
t
to Vaata rumaluke/ 30. mai 2017 19:47
Äkki ütled oma nime, siis tean teinekord arsti juures öelda, et sina maksid haigekassa minu eest ka.
Kardan, et sellise jutu peale saadetakse hullumajja või naerdakse ribadeks.
n
Narrike/ 30. mai 2017 22:03
Eks ma siis jätan sinu sotsmaksu 33% maksmata. Edasi vaata ise.

j
Juulius / 29. mai 2017 23:02
Eelmise aasta mais enne plaanilist operatsiooni 3 päeva helistati tuttavale ja öeldi, et rahad läbi ja operatsiooni ei saa teha. Tuttav ootas oppi 6 kuud, lasi teha kõik nõutavad proovid ja kartis saada enne oppi mingit infektsiooni. Tuttav küsis, et mis siis saab? Midagi ei saa, võtke aeg oma arsti juurde ja las ta paneb uue aja. Helistades registratuuri pakuti visiidiks aega 4 kuud hiljem. Aga tervis ei pea ju niikaua vastu? No on pakkuda kasvõi homseks tasulist operatsiooni! Sinisilmne tuttav küsis, et kui haigekassal avanevad uued rahad, kas oli raha koos muude kuludega talle tagastatakse? Vastus oli , et tasulist oppi koos muude kuludega ja hiljem taastusravi on oma kulu ja kirjadega. OPI maksumus oleks olnud peaaegu 2500 ja muud tasud. Nii et väikzepalgaline naine ei saa kalaenu võtta, sest summa on suur.
Tuttav su oma OPI ikka kätte 4 kuud hiljem. Tänud muidugi sõpradele, kes helistasid igale poole ja oskasid abistada. Ah jaa! Peale oppi raviarst teavitas, tänu edasilükkamisele oli operatsioon raskem ja kahjustus tunduvalt suurem. Sedasi siis seekord.
k
Kreutzwald/ 30. mai 2017 07:48
sellele tuginedes kijutaski eepose ..Kalewipoeg,,
halb kohtlemine ja surm vaesuses,mille tööriistaks oli olnud.