Maailm

AJAKIRI: venelased vallutavad Saksamaa võitlusklubide abiga (14)

Õhtuleht.ee, 30. mai 2017 04:00
ÕPIK: Systema võitluskunsti omandamiseks on kirjutatud hulk õpikud. Pildil oleva autor on Kevin Secours.Foto: Repro
Julgeolekueksperdid hoiatavad, et Saksamaad ohustavad riigis tegutsevad 63 klubi, kus õpetatakse Venemaa erivägedes kasutatavaid võitluskunste. "Neil on kas otsesed või kaudsed sidemed Venemaa julgeolekuteenistustega," kinnitab ajakiri Focus ekspertide hinnangutele tuginedes.

Ajakirjas laupäeval avaldatud artiklis osutatakse, et klubid, mis tegutsevad enamasti Venemaa sõjaväeluure juhendamisel, püüavad meelitada endi liikmeks politseinikke ja sõjaväelasi, et pääseda nende kaudu riigisaladustele ligi. Focuse väitel tegutseb igas klubis Venemaa eriteenistuste töötajatest moodustatud kolme- kuni viieliikmeline rühm. Nad on näiliselt treenerid. Esimest korda pöörati ohule tähelepanu juba 2014. aastal, kui nõndanimetatud Systema klubid tegutsesid 30 Saksamaa linnas, kuid midagi ei võetud ette. Systema on Venemaal spetsnazi jaoks välja töötatud enesekaitsevõttestik, mille eesmärk on vastase rünnakuid võimalikult väikese jõuga tõrjuda.

Samal teemal

Focus tsiteerib Dmitri Hmelnitski kirjutist Brüsseli väljaandes EUobserver, kus ta kinnitab, et tegelikult loodi Systema klubid agentide värbamiseks, kes võivad olla aastaid nähtamatud. Kuid kui vaja, hakkavad nad Moskvast tulnud käsu peale tegutsema. Näiteks võidakse neid kasutada massirahutustes, mis puhkevad septembris Bundestagi valimiste ajal ja pärast seda, kirjutab Hmelnitski, kelle kaastöö avaldas ka Huffington Post. Eksperdi kinnitusel võidakse võitluskunstimeistreid kasutada näiteks selleks, et nad loobiksid meeleavaldustel süütepudeleid politsei, aga miks mitte ka mošeede pihta, ärritades sellega Saksamaal elavaid moslemeid. Saksamaa kõrged ametnikudki on süüdistanud Venemaad sekkumises lähenevatesse parlamendivalimistesse.

Focus kirjutab, et Vene sõjaväeluure võib tegelda ka neonatsirühmituste sõjalise väljaõppega piiri taga, näiteks Ungaris või Slovakkias asuvates treeninglaagrites.

Ajakirjas tsiteeritud ekspert Hmelnitski on endine KGB töötaja, kes põgenes Lääne-Saksamaale 1987. aastal.

"Seda ei tohi enam taluda. Klubide tegevusele tuleb lõpp teha, kui sallivad me ka püüame olla," ütles Focusele anonüümseks jääda soovinud Saksamaa vastuluureametkonna esindaja.

Samal teemal

28.07.2017
VANEMAGENT "K" MEMUAARID: tuntud saarlased luure teenistuses
01.06.2017
Kaitsepolitsei pidas kinni võimaliku riigisaladuse avaldaja