Eesti uudised

Keit Pentus-Rosimannus vaidleb Taavi Aasaga Lasnamäe trammiliini üle.

Keit Pentus-Rosimannus: Taavi Aasal on legendaarse minevikubürokraadi hoiak (67)

Teet Teder, 29. mai 2017 13:02
Taavi Aas | Keit Pentus-RosimannusFoto: Martin Ahven | Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Tallinna linnapeaks kandideeriv ja praegu linnapea kohusetäitja ametit pidav Taavi Aas ütles Õhtulehele antud pikas intervjuus, et trammiliinil Lasnamäele suurt mõtet ei ole. Reformierakonna Lasnamäe esinumber Keit Pentus-Rosimannus lajatab, et Aasa mõtlemine on "puhta tagurlik".

Aas põhjendas, et kui Gonsiori tänav saab rekonstrueeritud, siis on Lasnamäelt tagatud kesklinnaga väga hea bussiühendus. "Ja praegu tulevad bussid kõikidest Lasnamäe asumitest. Lasnamäe tramm tähendaks aga seda, et bussid peaksid tooma asumitest rahva trammitee äärde kokku ja inimesed siis peaksid ümber istuma, et kesklinna sõita. Kui Gonsiori kitsaskoht saab lahendatud, siis on busside sõidukiirus peaaegu sama, kui oleks trammil. Ära jääb aga ümberistumine. Seega Lasnamäe trammil väga suurt mõtet ei ole."

Lasnamäel kandideeriv Pentus-Rosimannus näeb, et linnaosa vajab trammi. "Loomulikult vajab Lasnamäe kaasaegset, mugavat ja kiiret transpordiühendust, mis oleks üks loogiline osa kogu Tallinna trammivõrgust. Terve Tallinn vajab seda muutust. Ükskõik siis kust liikuma hakkad - Lasnamäelt Mustamäele või Õismäelt Piritale. Kujutage ette võimalust uue, moodsa trammiga mõnusalt minna? Kindlasti huvitav ja jumekas idee. Tegelikult võiks just Lasnamäe olla innovatiivse linnatranspordi julgeks arendamiseks ideaalne koht - alates kvartalisisestest iseliikuvatest väiksematest bussidest, kuni vaiksete, linnaõhku puhtana hoidvate taastuvelektri bussideni välja praeguste suvel aurusauna meenutavate busside asemel."

Samal teemal

29.05.2017
Taavi Aas: ma ei suuda tuimalt mööda kõndida, kui näen, et linnas on midagi valesti