Eesti uudised

Koalitsioon ei jõudnud maksupaketi korrastamisel mitte kuhugi 

Johanna-Kadri Kuusk, 29. mai 2017 04:00
JUTTU JÄTKUB: Kuna koalitsioonierakondade esindajad (vasakult) Jevgeni Ossinovski, Jüri Ratas ja Helir-Valdor Seeder ei jõudnud e­ile maksupaketis üksmeelele, siis läbirääkimised jätkuvad.Foto: Robin Roots
Eile kohtusid koalitsioonierakondade esindajad Stenbocki majas, et praegune maksupakett uuesti ette võtta ja kohandada IRLi esimehe Helir-Valdor Seederi ettepanekutega. Kui nõupidamine lõppes, polnud ministritel ühtegi kindlat kokkulepet ette näidata.

Helir-Valdor Seeder teatas IRLi esimeheks saades, et toonane maksupakett ei saa erakonna toetust, sest see oleks Eesti majandusele kahjulik. Hiljem on koalitsioon arutanud, kuidas maksupaketti ümber teha. Eilsel nõupidamisel ei sõlmitud aga ühtegi kindlat kokkulepet. "Meil on seis selline, et jätkame töises meeleolus ja peame nendel teemadel läbirääkimisi. Oleme seisukohal, et panditulumaksu ei tule," ütles peaminister Jüri Ratas. "Ma ei ütleks, et meil on erimeelsused. Laua taga on kolm erakonda, kes proovivad leida kõige paremat lahendust," ütles ta.

Tervise- ja tööminister ­Jevgeni Ossinovski sõnul on nõupidamine olnud siiani konstruktiivne. "On peetud läbirääkimisi ettevõtjate esindusorganisatsioonidega. Jätkame arutelusid ja loodetavasti jõuame varsti kokkulepetele. Kõik neli positsiooni, mida on esile toodud, on täna arutelu all. Need puudutavad magustatud suhkrujookide maksu, panditulumaksu ja pakendiaktsiisi ning ühisdeklaratsioone. Sotsiaaldemokraatide, nagu partneritegi eesmärk on jõuda kokkuleppele," seletas ta.

Seederi sõnul pole tekkinud mingeid probleeme: "Midagi sellist, kus koalitsioonipartnerid oleksid täiesti vastu ja pole valmis asja arutama, pole olnud. Iseasi on see, et igaühel on omad eelistused, aga selleks läbirääkimised ongi, et kompromisse leida."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee