Eesti uudised

Asenduskodu kasvandik on tänulik õppestipendiumi eest: "Iga noor vajab, et talle öeldaks – just sina oled parim!" (7)

Kristiina Tilk, 28. mai 2017, 20:23
AITA SINAGI: Pildile on jäänud osa tänavusi stipendiaate ja nende toetamise korraldajaid.Foto: Erakogu
Vanemateta kasvavatel lastel napib igapäevakulutuste kõrval raha, et õppida. Laupäeval andis SA Eesti Lastefond üheksale lastekodulapsele üle õppestipendiumid, et aidata nende unistusi ellu viia.

Paraku ei soovinud keegi tublidest noortest, kes stipendiumi said, sellest lähemalt rääkida. Närune lapsepõlv on seljataha jäänud ja halvad mälestused soovitakse mälust kustutada.

Noormees ei tea, mis oleks saanud, kui ta oleks jäänud Saaremaale. Usub, et eks hing oleks olnud ikka samasugune nagu praegu – lootust täis ja unistusi ellu viiv, kuid kindlasti oleks olnud märksa raskem hakkama saada. Sest just Keilas motiveeriti teda õppima ja pingutama, et elus läbi lüüa.

Marko läks õppima Tallinna ülikooli haridusteaduste instituuti. 2013. aastal taotles ta SA Eesti Lastefondilt õppestipendiumi ja osutuski üheks väljavalituks. Stipendiumiraha kasutas Marko reisimiseks ja silmaringi laiendamiseks. "Stipendiumi üks suuremaid plusse on see, et pole vaja esitada kuludokumente ja raha saab kasutada enda täiendamiseks nii, nagu igaüks seda õigeks peab," ütleb Marko.

Pisut nukraks teeb teda, et info stipendiumi saamise võimaluse kohta ei liigu. "Sain sellest teada tänu ülikoolile, aga ühelgi aastal pole teave minuni jõudnud asenduskodude kaudu, kellele see samuti saadetakse. Miks asenduskodud infot ei jaga, ma ei tea. Nad nagu kardaksid."

Infoliikumise parandamiseks on Marko hakanud koos Eesti Asenduskodude Liiduga looma noortega otsekontakte. "Tean, et on noori, kes on stipendiumist seetõttu ilma jäänud, et neile pole infot jagatud. See on aga kivi asenduskodude töötajate kapsaaeda. Nende asi on motiveerida ja öelda noorele, et just tema on parim. Nad peaksid selgitama talle, et asenduskodudes elamine on võimalus saada edukaks."

Kes soovivad noori toetada, saavad seda teha, kui annetavad SA Eesti Lastefond arveldusarvele EE971010052039573007, selgitus: kõrgkool.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee