Eesti uudised

VIDEO | Koalitsioon ei jõudnud maksupaketi korrastamisel mitte kuhugile (66)

Johanna-Kadri Kuusk, 28. mai 2017 17:33
Valitsuse pressikonverents.Foto: Robin Roots
Täna kohtusid koalitsioonierakondade esindajad Stenbocki majas, et praegune maksupakett uuesti ette võtta ja kohandada IRLi esimehe Helir-Valdor Seedri ettepanekutega. Nõupidamise lõppedes ei olnud ministritel ühtegi kindlat kokkulepet ette näidata. 

Seeder teatas IRLi esimeheks saades, et toonane maksupakett erakonna toetust ei saa, kuna see oleks tervikuna Eesti majandusele kahjulik. Peale seda on koalitsioon arutanud, kuidas maksupaketti ümber teha.

Kuid tänase nõupidamise järel ei olnud ühtegi kindlat kokkulepet sõlmitud.

''Ma ei ütleks et hetkel on erimeelsused. Laua taga on kolm erakonda kes proovivad leida kõige paremat lahendust,'' lisas ta.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on nõupidamise meeleolu seni olnud konstruktiivne ja hea.

''Siin on tehtud läbirääkimisi ettevõtjate esindusorganisatsioonidega. Jätkame arutelusid ja loodetavasti jõuame varsti kokkulepetele. Kõiki neli positsiooni, mida on varem esile toodud, on kõik täna arutelu all. Need puudutavad nii magustatud suhkrujookide maksu, panditulumaksu, pakendiaktsiisi kui ka ühisdeklaratsioonide küsimust ja sotsiaaldemokraatide, nagu ka partnerite eesmärgiks jõuda kokkuleppele,'' seletas ta.

Seeder tõi välja, et ei ole mõtet teha puuduliku info baasil mingeid oletusi või avaldusi.

''Ma tahan kommenteerida ametiühingute väljaütlemisi, mis on põhinenud puudulikule infole ja andnud eksliku signaali,'' ütles Seeder, kinnitades, et kui asjad on kokku lepitud, siis antakse nendest ka teada.

Seederi sõnul ei ole läbirääkimistel mingeid probleeme tekkinud. ''Midagi sellist, kus koalitsioonipartnerid oleks täiesti vastu ja pole valmis arutama, pole juhtunud. Iseasi on see, et igaühel on omad eelistused, aga selleks need läbirääkimised ongi, et kompromisse leida,'' rääkis ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee