Maailm

USAs pussitas mees rongis kaks meest surnuks, kahtlustatakse vihakuritegu (42)

Toimetas Aleksander Pihlak, 28. mai 2017 12:49
Jeremy Joseph ChristianFoto: HO / AFP
Esialgse info põhjal hakkas 35-aastane Jeremy Joseph Christian reedel USAs Portlandis rongis karjuma vihaseid fraase kahe naise suunas, kes pealtnägijate sõnul olid moslemid. Sellele reageerisid kaks meest, kes hakkasid Christiani rahustama, mispeale Christian pussitas neid ja veel üht teist meest, vahendab CNN.

Üks pussitada saanu, 53-aastane sõjaveteran ja nelja lapse isa Ricky John Best, suri kohapeal. 23-aastane Taliesin Myrddin Namkai-Meche suri haiglas. Kolmas rünnaku ohver, 21-aastane Micah David-Cole Fletcher, on siiani haiglas tõsiste, ent mitte eluohtlike vigastustega.

„On veel vara öelda, kas tegu oli kohaliku terroriaktiga või vihakuriteoga,“ ütles FBI eriagent Renn Cannon laupäeval CNNile.

Christiani süüdistati kahes raskes mõrvas ja ühes mõrvakatses. Lisaks süüdistatakse teda ka väärtegudes, nagu teise astme hirmutamine ja külmrelva omamises. Varem, 2002. aastal, on teda süüdistatud röövis ja inimröövis.

Kohalike seaduste järgi võib Christiani süüdimõistmise korral ees oodata ka surmanuhtlus.

Eelmisel kuul käis Christian Portlandis iseseisvussõjaaegse lipuga ringi ja karjus inimeste peale rassilisi märkusi. Saabus ta tänavatele pesapallikurikaga, mille ta andis lõpuks politseinikele. "Ma olen nihilist!" oli ta sõnumiks. 

Uurijad ütlesid laupäeval, et uuritakse Christiani tausta ja seostamist võimaliku äärmusliku ideoloogiaga.