Värskelt Tallinna toomkirikus laulatatud äripaar lasi pulmakülalistel Maardu mõisa trepis ligi tund aega oodata, sest nende pulmaautoks olnud Mercedese 1930. aastate uunikum läks tee peal katki ja abiellunuil tuli pittu saabuda asendusautoga.

Pidu pidi pihta algama kell kuus, kuid juba poole kuueks käis mõisa sissepääsu ees suur sagimine - kümned külalised olid kohale jõudnud ja neid lisandus aina. Kosutuseks said nad rüübata tervitusjooke, keelpilliansambli esituses kõlasid mahedad klassikapalad. Õues valmisid pannidel soojad road, kuid need pidid ootama.

Kella kuue paiku teadustas õhtut juhtiv härra trepil, et pruutpaari kohalejõudmisega läheb veel veidi aega, ning tutvustas õhtu kava. Mõni aeg hiljem viskas ta noorpaari hilinemisele viidates nalja: "Ega selle pulmapeoga nii kiiret ole! Pulm pole jänes, kes eest ära jookseb!"

Samas selgitas ta, et pulmaautole (Mercedes-Benz W18 290, milliseid toodeti aastail 1933-1937), tuleb teel veidi lisasärtsu anda ja loodetavasti saab sõiduk peagi reanimeeritud. Õhtujuht palus härrasmeestel külmetavaid daame soojas hoida. Pulmakülalised näisid vahejuhtumisse suhtuvat rahulikult ja lõbusalt.

Kell oli saanud 18.26, kui peo eestvedaja viimaks teatas: "Nad tulevad!" Jaan Tootsi ja Eve Kirsi sõidutas mõisatrepi juurde aga tänapäevane must neljarattaline - Maybachi luksussedaan.

"Kibe!" hüüdsid pidulised, kui vastabiellunud autost välja ronisid. Neid tervitas soe aplaus. "Me väga vabandame!" ütles Jaan Toots külalistele ja palus kõiki sisse tulla.

Pruutpaari sai õnnitleda mõisa suures saalis, pidu jätkus mõisa tagaosas talveaias ja peotelgis. Kella üheni vältaval peol ei jäänud tulemata ka tantsing.

Nii nagu toomkiriku juures, oli ka peopaigas rakendatud tugevaid turvameetmeid. Peoala oli kollase lindiga piiratud ja selle ümber jalutasid ringi turvamehed. Kohal oli ka julgestuspolitsei.

Jaga artiklit

58 kommentaari

A
Arts  /   18:07, 28. mai 2017
Väga ilus naine. Parimad soovid Teile sellel tähtpäeval.
  /   11:31, 28. mai 2017
käib küll

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis