26. mail 2017 ründasid automaatidega relvastatud mehed Egiptuses kopti kristlaste bussi. Tapeti mitukümmend inimest, neist enamus olid lapsed. Kuvatõmmis telerist.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetasid Greete Kõrvits ja Kristin Aasma 26. mai 2017 13:20
Egiptuses said surma vähemalt 26 kopti kristlast, neist enamus lapsed. Automaatidega relvastatud mehed ründasid bussi, milles ohvrid sõitsid, vahendasid BBC ja Al Arabiya.

Rünnak toimus Minya provintsis, mis asub umbes 220 km kaugusel Egiptuse pealinnast Kairost. Esmastel andmetel oli hukkunuid vähemalt 23 ja vigastatuid 25. Al Arabiya andmetel on surmasaanuid 28, neist enamus lapsed, ning vigastatuid 25.

Ründajaid oli kümne ringis. Pealtnägijate teatel kandsid ründajad sõjaväevormi.

Kristlaste buss oli teel vanasse püha Samueli kloostrisse. Kopti kristlased moodustavad Egiptlaste elanikkonnast umbes kümnendiku. Kui kopti kristlased 5. sajandil omaette usulahu moodustasid, kiusasid roomlased neid taga. Tagakiusamine jätkus pärast Egiptuse pöördumist moslemiusku. Sageli väidavad koptid, et nende diskrimineerimine ja kiusamine kestab riigis endiselt.

Kopti kristlaste vastu on viimastel kuudel korraldatud mitu terrorirünnakut, mille eest on vastutuse võtnud ISIS.

Egiptuse president Abdul Fattah al-Sisi kuulutas riigis välja eriolukorra. Rünnaku eest pole keegi veel vastutust võtnud.

Samal teemal

Kommentaarid  (24)

härra egipt 28. mai 2017 06:45
ütles, et jumalat pole olemas. järelikult mingisuguseid jumalaid pole olemas. on luulud.
Nojah 27. mai 2017 07:51
USA kukutas ju sealse kauaaegse riigijuhi. Mubarak ei saanud aru, et Egiptuse liiva all on tegelikult USA nafta. Nüüd siis on võimul pealikud, kes sellest hästi aru saavad. Tapetud pole tähtsad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS