Oudekki Loone, Olga Ivanova ja Yana ToomFoto: Arno Saar
Toimetas Marge Sillaots 26. mai 2017 11:28
Eilses "Ringvaates" erakonnakaaslase Jaanus Karilaidi hambusse jäänud ja kolmeks õeks ristitud Yana Toom, Oudekki Loone ja Olga Ivanova tunnevad võrdlusest end suhteliselt lõbustatuna.

Esimene "õde" Yana Toom avaldab oma sotsiaalmeedia kontol heameelt, et Karilaid ikka elus ja terve on, sest temast polnud kolm päeva midagi kuulda. "Jumal tänatud, elab! Muretsesin, kolm päeva vaikust …"

Teine "õeke" Oudekki Loone tunneb muret, et ehk on kolleegil "katus ära sõitnud", ent samas on õnnelik kahe õe üle.

Olga Ivanova, kolmas "õde", võtab kõik lühidalt kokku: "Vot, see on demagoogia kõrgpilotaaž!"

Karilaid kommenteeris "Ringvaatele" antud intervjuus küsimust, kes saab riigihaldusministri Mihhail Korbi asemel ministriks. Kui Reikop tõi välja, et Keskerakonnas on NATOs kahtlejaid ju veelgi, näiteks nn kolm õde ehk Yana Toom, Oudekki Loone ja Olga Ivanova, võttis Karilaid üllatavalt Toomi ründava seisukoha.

"See ongi põhjus, mispärast need "kolm õde" ei saa kunagi ka Eesti Vabariigi ministriteks ja need kaks satelliiti, Olga ja Oudekki, kes vaatavad mida Yana ütleb ja siis teda võimendavad. Yana sai Eesti kodakondsuse alles 2005. Läheb veel 30 aastat, enne, kui Yana Toom saab aru Eesti sisepoliitika peennüanssidest."