Maailm

Manchesteri politsei kahtlustab, et terrorist ehitas ka teise pommi 

Toimetas Greete Kõrvits, 26. mai 2017 11:46
Politseinikud ühe Manchesteri juuksuriäri läbiotsimisel.Foto: Reuters / Scanpix
The Telegraph kirjutab, et esmaspäeva Manchester Arenal pommi õhkinud Salman Abedi kodust leiti materjale, millest piisaks enam kui vaid ühe pommi ehitamiseks.

Ka täna jätkas terrorivastane politseirühm Manchesteris läbiotsimisi ja järjekordne kahtlusalune on vahi alla võetud. Otsingud on veelgi hoogu juurde saanud, sest kardetakse, et Abedi pomm polnud ainus, mis rünnakute tarbeks valmis ehitati.

Samal teemal

Salman Abedi kodust leitud lõhkeaineid ja muid pommi ehitamiseks vajalikke materjale kirjeldab Telegraph kui "pommivabrikut". Kuigi varem arvati, et pommi pani kokku keegi teine, siis nüüd usutakse, et Abedi õppis pommiehituskunsti Liibüas viibimise ajal ning ehitas lõhkevahendi ikkagi ise. Küll aga on kindel, et Abedi kuulus suuremasse võrgustikku.

Abedi arsenal oli niivõrd tohutu, et uurijate arvates on kusagil ka teine pomm, mille mees valmis ehitas ja siis mõnele terrorivõrgustikku kuuluvale isikule edasi andis. Praeguseks on politsei vahistanud kaheksa meest, keda kahtlustatakse seostes Abedi ja Manchester Arena rünnakuga.

Esmaspäeva õhtul toimus Manchesteris terrorirünnak, milles hukkus vähemalt 22 ja sai vigastada 59 inimest. 22aastane enesetaputerrorist Salman Abedi pani Manchester Arenal USA laulja Ariana Grande kontserdi lõpus plahvatama naelte ja poltidega täidetud pommi. Ohvrite seas on hulga lapsi. Vastutuse rünnaku eest võttis terrorirühmitus Islamiriik.

Samal teemal

12.05.2017
Manchesteri rünnak: enesetaputerrorist Abedi valmistas lõhkekeha üksi
29.04.2017
Manchesteri terrorirünnak: politsei vahistas kuueteistkümnenda kahtlusaluse
27.04.2017
Kas Manchesteri pommimees tegi veel paar lõhkekeha?
26.04.2017
Briti telestaar Piers Morgan kritiseerib Ariana Grandet, kuna too ei külasta Manchesteri terrorirünnakus ellujäänuid