2
fotot

"Eesti kõige tuntum toidumärgis ehk pääsukesemärk on tarbijatele juba ligi kakskümmend aastat andnud väärtuslikku infot tootes kasutatud põhitooraine kodumaise päritolu kohta," ütleb Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus uute pääsukesemärkide jagamise eel. 

Järgmisel nädala teisipäevast neljapäevani toimub kojas järjekordne toidu hindamine, et selgitada välja uued tooted, mis võivad edaspidi kanda toote kodumaisele päritolule ja kõrgele kvaliteedile viitavat Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärki.

"Paljude eestimaalaste jaoks on see oluline info ostuvalikute tegemisel, sest kodu lähedal kasvanud toit on kõige värskem, kvaliteetsem ja usaldusväärsem. Eestimaisest toorainest valmistatud toidu eelistamine annab võimaluse ka kohaliku põllumajanduse arenguks," selgitab Sõrmus.

Tema sõnul jääb töödeldud toidutoodete puhul kasutatud tooraine päritolu tarbijale enamasti saladuseks, mistõttu ongi pääsukesemärk abiks eestimaisest lihast, piimast, kalast või teraviljast valmistatud toidutoodete valimisel.

Toidukvaliteedi eksperdid hindavad 30. ja 31. mail ning 1. juunil märgi kandmise õigust taotlevaid tooteid pimetestil kuues tooterühmas. Märgi kandmise õiguse saab nii laboratoorse kui sensoorse hindamise edukalt läbinud toode. Toodete sensoorsel hindamisel on põhirõhk maitsel, lisaks maitsele hindavad eksperdid ka toodete välimust, konsistentsi ja lõhna.

(Teet Malsroos)

Pääsukesemärki kannab hetke seisuga 66 erineva Eesti toidutootja 302 toodet. Konjunktuuriinstituudi viimase uuringu kohaselt on pääsukesemärk Eesti kõige tuntum toidumärgis, mida teab 94% Eesti tarbijatest.

Pääsukesemärk antakse tootele, mille põhitooraine on 100% eestimaine ning mis läbib edukalt laboratoorse ja sensoorse hindamise. Tooraine päritolu tõendamise kohustus on ettevõtetel ja seda kontrollitakse pisteliselt ka ettevõtetes kohapeal.

Jaga artiklit

2 kommentaari

E
ei usu  /   16:06, 26. mai 2017
jälle tehakse sohki! Ei usu mitte ühtegi suurtootjat ja nende suuvoodrit.
Kes tahab puhast ja ehedat, hakkab ise potipõllumajandusega tegelama, nagu seda tegid meie vanaemad-vanaisad! Ja kõik olid rõõsad ja rahul! Tervis OMA AIAST!
D
Degustaator.  /   11:06, 26. mai 2017
Ahnii, et kõige tähtsam on maitse.Aga maitse ja lõhnatugevndajad teevad ju selle töö.Miks on nii, ostad hea, kalli toote aga kui oled juba mõnda aega suus närinud , jääb mingi maitsetu segu suhu.
Kas Pääsukese märk võib anda tootele , mis on eaineid täis.??? Kus liha on olematu ja muu sodi enamus.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis