Eesti uudised

Samasooliste abielu vastu protestijad pöördusid ringkonnakohtu poole  (4)

Õhtuleht.ee, 26. mai 2017 09:26
Kooseluseaduse vastaste meeleavadlus Toompeal.Foto: LAURA OKS
Tallinna ringkonnakohtu ees piketi korraldajad paluvad kohtu esimehel seista selle eest, et kohtunikud austaksid abielu ja perekonna tähendust ning ei ületaks ideoloogilistest ambitsioonidest juhindudes oma volituste piire.

Vastasel korral saavad kahjustada mitte ainult ühiskonna aluseks olevad väärtused, vaid ka kogu Eesti kohtusüsteemi maine, ütleb piketti korraldav Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK).

Samal teemal

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on nii Tallinna halduskohus kui ka Tallinna ringkonnakohus langetanud viimase poole aasta jooksul mitmeid väga problemaatilisi otsuseid nii kooseluseaduse rakendamiseks (olgugi, et seaduse enda kohaselt ei ole see üldse jõustunud ega seega ka rakendatav) kui ka välismaal sõlmitud homoabielude õiguslikuks tunnustamiseks Eesti õigussüsteemis.

Sellega seonduvalt pöördus SAPTK avaliku kirjaga Tallinna ringkonnakohtu esimehe Villem Lapimaa poole. “Kohtunikud on võtnud endale omavoliliselt seadusandja rolli, eirates parlamendi kui seadusandja selgesõnaliselt väljendatud tahet, et Eestis käsitletakse kehtiva abieluna vaid mehe ja naise vahelist liitu. See ongi põhjus, miks oleme täna tulnud Tallinna kohtumaja ette meelt avaldama, öeldes selgelt, nähtavalt ja kuuldavalt: abielu ja perekonna mõistete moonutamine ideoloogilistest ambitsioonidest lähtuva kohtuliku omavoli kaudu on häbiväärne ja absoluutselt vastuvõetamatu,” selgitatakse avalikus kirjas.

SAPTK kutsub rõhutatult rahumeelsele ja soliidsele meeleavaldusele kõiki inimesi, kes peavad oluliseks, et meie ühiskonnas säilitataks ka riiklikul tasandil austus perekonna, abielu ning nende aluseks olevate väärtuste vastu. Meeleavaldus algab Tallinna kohtumaja ees (aadressil Pärnu mnt 5) reedel, 26. mail kell 12 ja vältab umbes kaks tundi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee