Eesti uudised

USUPUHASTUS: ilmub reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud mark (4)

Õhtuleht.ee, 26. mai 2017 07:58
Martin Lutheri mark.Foto: Eesti Post
Tänavu tähistatakse üle kogu maailma suurejooneliselt Reformatsiooni 500. juubeliaastat. Eestis liitub sellega veel ka saja aasta möödumine siinse evangeelse kirikukorralduse reformist, mis viis Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku sünnini vaba rahvakirikuna. 

Tartus mõlemat tähtpäeva pühitseva kirikukongressi raames esitletakse laupäeval, 27. mail reformatsiooni aastapäevale pühendatud tervikasja: postmarki ja esimese päeva ümbrikku ning templit. 

Samal teemal

Postmargi ja ümbriku on kujundanud Riho Luuse ning millel on kujutatud Keilas asunud Martin Lutheri mälestussammast. See 1862. aastal Kumna mõisnik Georg von Meyendorff korraldusel Keila pastoraadi lähedale püstitatud pronksist mälestussammas reformatsiooni suurkujule Martin Lutherile oli ainus omataoline kogu Vene keisririigis ning selle selgitavad kirjad olid esmakordselt eesti keeles. Nõukogude võimud eemaldasid kuju 1949. aasta detsembris.

Tervikasja esitlus toimub laupäeval kell 15.45 Pauluse kirikus. Esimese päeva eritempel Tartus, Kvartali Keskuse postkontoris Riia tn 2. Aastas antakse välja keskmiselt 25-30 uut postmarki.

Vaata täpsemalt SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee