Eesti uudised

Helir-Valdor Seeder: valitsuses on konnasilm, mis kogu aeg hõõrub (41)

Marvel Riik, 25. mai 2017, 18:24
IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder Laura Oks
IRL-i esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on valitsuse tervis rahuldavas seisukorras. Probleemina näeb ta keskerakondlastest poliitikuid, kes esinevad arvamustega, mis ei ole kooskõlas Eesti ametliku poliitikaga.

Värske IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder usub, et riigihalduse ministri Mihhail Korbi ütlus NATO vastasuse suunal ei rõõmusta mitte kedagi. „Küsimus pole ainult koalitsioonimängudes, vaid sellised sõnumid leivad kindlasti lugemist ja tähelepanu ka väljaspool Eestit,“ ütles Seeder.

Seeder viitab konnasilma all Keskerakonna poliitikutele, kes on ridamisi avaldanud arvamusi, mis pole kooskõlas Eesti ametliku poliitikaga. Välis- ja julgeolekupoliitika on Seeder sõnul need valdkonnad, kus peab olema üksmeel. „Siin ei tohi anda vastandlikke signaale, aga Eesti poliitikud on andnud ja annavad ilmselt kahjuks ka tulevikus.“

Ühe probleemina näeb Seeder keskerakondlasest Yana Toomi kuulumist Euroopa Parlamenti, kus eurosaadik saab Eesti ametliku poliitika kõrval soleerida. „Tema jätkamine ei sõltu sellest, milline valitsuskoalitsioon on Eestis. Selles mõttes on meile muretsemiseks rohkem põhjust,“ nentis Seeder.

Valitsuses lahkumisele mõtleks IRL siis, kui Keskerakond peaks hakkama mitteametlike poliitiliste avalduste juures seda poliitikat ka ellu viima. „Täna on peaministripartei hoidnud ikkagi väga selgelt Eesti ametlikku julgeoleku- ja välispoliitilist joont. Ta on mõistnud üheselt hukka kõik need avaldused, mis on vastuolus selle joonega,“ ütles Seeder, kelle sõnul saab vaid sellisel juhul Keskerakonnaga koostööd teha. „Kui see ametlik joon ja tegevus peaks muutuma, siis loomulikult see on kohe punane joon. Nii et tuleb lähtuda tegelikust poliitikast ja siin me ei saa teha mingisuguseid järeleandmisi.“

41 KOMMENTAARI

a
Arvaja 26. mai 2017, 07:31
Valitsus ei ole kutsutud isiklikke suhteid vaagima , Toompeal ollakse koostööd tegemas, et riigil ja rahval oleks kindlustunne.
i
IRL,tulge sealt ära 26. mai 2017, 07:28
Ja tehke uus valitsus reformi ja vabaerakonnaga.Säilitate natukenegi oma nägu ja äkki ei kaogi ajaloo prügukasti.
Loe kõiki (41)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee