Eesti uudised

Pärast pikka vabalangusperioodi on idanaabrid taas meie spaasid ja hotelle täitmas

Spaahotellid lootusrikkad: Vene turistide põud hakkab läbi saama (12)

Arvo Uustalu, 25. mai 2017 14:34
VENE TURISTE ROHKEM: Pärast sügavat mõõna on Narva-Jõesuus taas Vene turiste rohkem näha.Foto: TIINA KÕRTSINI
„Juba eelmisel aastal hakkas meile üle pika aja taas rohkem Vene kliente jõudma. Tänavu on ses suhtes toimunud lausa hüpe,“ rõõmustab Narva-Jõesuu spaahotelli müügijuht.

Narva-Jõesuu SPA ja hotelli vanemadministraatori Tatjana Gromova sõnul külastas neid 2013. aastal enam kui 15 000 venemaalast, kõige sügavamas põhjas oldi aga ülemöödunud aastal, kui idapiiri tagant tulijaid oli vaid 6000 kandis. Mullu külastas Narva-Jõesuu hotelli 7000 Vene turisti. Tibusid loetakse sügisel, kuid juba tänavu on seda külastanud 4000 idapiiri tagant tulnud klienti ning hooaeg on alles ees.

Samal teemal

Narva-Jõesuu hotelli müügijuht Darja Kljutšenkova kinnitab, et huvi kasvu on kõvasti tunda. „Kliendid ise räägivad, et rubla langus oli nende jaoks paras šokk. Nüüd on olukord stabiliseerumas. Vahe on ainult selles, et kuna majanduslangusega läks palju turismifirmasid pankrotti ja inimesed kaotasid oma raha, siis nüüd firmasid enam ei usaldata ja tullakse peamiselt omal käel.“

Värska sanatooriumi ja veekeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Triin Päid ütleb, et kui praegust olukorda võrrelda aastatetagusega, siis võib öelda küll, et seoses rubla langusega on Vene turu osakaal langenud poole võrra.„Positiivne on see, et viimasel aastal on vene rubla tugevnenud ning olukord meie jaoks parem. Langusaastate turu kattis suuremas jaos siseturist,“ räägib ta.

Päid lisab, et praegu moodustavad 86 protsenti külastajatest siseturistid ning vaid kümme protsenti tuleb Venemaalt. Ülejäänud napp neli protsenti jaguneb lätlaste ja soomlaste vahel.

Rannahotelli tegevjuht Siim Sildmäe kinnitab, et ka Pärnus on Vene turiste rohkem näha. Kuid kuna Tallinna või ka Värskaga võrreldes on Vene turistil sinna keerulisem jõuda, siis idanaabrite osakaal on seal olnud alati väike.

EAS-i aastaülevaatuse kohaselt külastas möödunud aastal Eesti ametlikke majutusasutusi 200 000 Vene turisti.

Bussiliin tuli sulgeda

PETERBURIST OTSE EI SAA: Peterburi-Pihkva-Petseri-Värska-Pärnu liin tuli reisijate vähesuse tõttu sulgeda, kuid Vene turistide huvi suurenedes võib klient liinibussiga taas otse Peterburist Värska sanatooriumisse saada. Foto: Aldo Luud

Kuigi klientide vähesuse tõttu tuli bussifirmal Presto sulgeda oma Peterburi-Pihkva-Petseri-Pärnu liin, reisivad Vene turistid taas üha rohkem ka bussiga.

Lux Expressi tütarettevõtte ZAO Evrolains tegevjuhi Rait Remmeli sõnul väljub iga päev Tallinnast Peterburi kaheksa bussi, lisaks üks buss Moskvasse.

„Venemaa suunal on reisijate arv tõepoolest taastumas. Näiteks olid aasta algul idanaabri pühade ajal Lux Expressi reisid välja müüdud ning reisijate teenindamiseks olid liinidele pandud ka lisabussid. Positiivset mõju avaldab kindlasti ka paranenud rubla kurss,“ tõdeb ta.

Presto juhatuse liige Aavo Möllits on veendunud, et Värska ja Pärnu spaahotellidesse Vene turiste toimetavale liinile andis surmahoobi rubla kukkumine. „Buss ei olnud täis kunagi, aga liini püsimisel on oluline iga reisija. Rikkad sõidavad lennukiga Peterburist Pariisi, aga vaesem rahvas ei jõua ka Pärnusse bussiga sõita,“ tõdeb ta. Samas ütleb Möllits, et kui huvilisi rohkem tekib, siis mine tea, ehk saab kunagi uuesti liini avada. Ka praegu teenindab firma ühte Peterburi-Pärnu liini, kuid seda läbi Narva.

Pärnu Rannahotelli juht Sildmäe lisab omalt poolt, et Pärnu lennujaama renoveerimise järel võiks kaaluda ühe lennusuunana ka Sankt Peterburgi.

„Transpordiühendusest sõltub palju, olgu see siis laevaliin või rongiühendus. Moskvast saab rongiga otse Jurmalasse ja seal peamiselt Vene turistidelt teenitaksegi,“ tõdeb ta.

Samal teemal

14.11.2017
Eesti Raudtee kahekordistab vene turistide nõudluse tõttu vagunite arvu
05.05.2017
ERM ja uued hotellid ennustavad Tartule head turismiaastat