Teet Teder 25. mai 2017 14:10
Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas andis pärastlõunal pressikonverentsil aru Tallinna juhtimisest olukorras, kus riigiprokuratuur ja kaitsepolitseiamet pidasid täna kahtlustatavana kinni Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu.

"Oleme olnud ühenduses Jüri Ratasega ja me ei näe võimalust, et ta [Sarapuu] jätkaks linnavalitsuses," teatas tegevlinnapea Taavi Aas tänasel pressikonverentsil abilinnapea Arvo Sarapuu kohta.

Taavi Aas ütles, et tal on hea meel, et linn otsustas juba varem, et BWM ei jätka linna prügivedajana, aga linnavalitsus ei olnud siis teadlik prokuratuuri uurimisest. Ainus, mis prokuratuur linnavalitsusele ütles, oli see, et neile ei ole teadet kuriteo kohta.

"1. märtsil algatati kriminaalmenetlus ja see oli kuupäev, kui BWM võttis üle Nõmme prügiveo. Kui meil oleks olnud teadmine, et seal oleks olnud mingeid küsimusi ja kahtlusi, poleks me nendega lepingut sõlminud," sõnas Aas.

BWMiga lepinguid lõpetatud ei ole, aga BWM ise prügivedu ei teosta, ütleb Aas. "Ma olen nõus, et BWM pole oma tööga hakkama saanud ja sellepärast teebki prügivedu Tallinna jäätmekeskus." Mingeid tasusid linn BWMile pole maksnud.

Ekspress kirjutas juba märtsis Sarapuuga seonduvatest kahtlustest, kuidas siis linnavalitsuses seda ei märgatud? "Ka minu huvi on selles, et ei oleks korruptsiooni ja ma olen öelnud, et oleks väga hea saada infot prokuratuurist, kas on midagi algatatud. Paraku sellele vastust ei ole tulnud," ütleb Aas ja lisab, et spekulatsioone on olnud varem ja teisigi, aga neile linnavalitsus tugineda ei saa. "Kui meil oleks midagi teada olnud kevadel õiguskaitseorganitelt, siis me oleks käitunud teisiti," lisab ta veel.

Aas ütleb, et keskkonnavastutusala võtab Sarapuult üle Kalle Klandorf, teiste asjadega hakkab tegelema Eha Võrk.

Kas Aas ka ise vastutust tunneb? "Ma vabandan ja kahetsen tekkinud olukorda. Ma olen teda usaldanud. Ma ei saa teda süüdi mõista, seda saab ainult kohus, aga me oleme keerulises olukorras." Aas: "Ma tõepoolest olen Sarapuud usaldanud. Linna sisekontrolli teenistus ei leidnud seost BWMga."

Sarapuu ei saa ametis jätkata. Kiire vabastamine on võimalik siis, kui Sarapuu ise lahkumisavalduse esitab. "Ma olen seda avaldust temalt ise ka küsinud," ütles Aas. Kui Sarapuu ise lahkumisavaldust ei esita, peab tema vabastamise üle otsustama linnavalitsus. "Aga ma kinnitan teile, et mida kiiremini see toimub, seda parem on," lisas Aas.

Tegevlinnapea suu läks muigele  küsimuse peale, miks Tallinna TV ei kanna antud pressikonverentsi üle otse-eetris. „See on puht tehniline,“ naerab Aas. Vestlusesse sekkub Tallinna linnavalituse avalike suhete direktor Ain Saarna: "Tulge kohale. Alati vaatate teie meid, selle mõte oli see, et tulge kohale. Saite teada, kus on Tallinna pressikeskus, aitäh!"