Mihhail Korb ja Yana Toom.Foto: MATI HIIS
Toimetas Denes Kattago 25. mai 2017 11:29
Eurosaadik Yana Toom nimetab oma erakonnakaaslase, eile erru läinud riigihalduse ministri Mihhail Korbi lahkumist suureks veaks. Korb esindab Toomi hinnangul oma NATO ütlusega paljusid inimesi Eestis.

"Tema sõnad NATO kohta väljendavad suure hulga inimeste - mitte ainult valijate, vaid ka Keskerakonna liikmete arvamust," kirjutab Toom suhtlusvõrgustikus.

Ta toonitab, et on korduvalt rääkinud Euroopa armee vajalikkusest ja iga riik peab olema suuteline ise end kaitsma. "Muide see idee on tõsiselt arutlusel Euroopa Liidus, mille liikmelisust meil samastatakse NATOs olemisega, kuigi need pole sünonüümid. Ja pärast Trumpi [USA presidendiks] valimist see arutelu suuresti elavnes."

Toomi arvates väärib suurt tähelepanu Soome eeskuju - kuidas seal on oma kaitsestruktuurid üles ehitatud. "Ja kui ma aprillis esitlesin Saar Polli uuringut, mille kohaselt 41% Eesti elanikest (nii eestlased, kui venelased) peavad liitlaste täiendavat kontingenti julgeolekuriskiks. See on meie kaaskodanike arvamus."

"Tõik, et selle [arvamuse] kaudse (!) toetamise eest haldusreformi elluviimise, mitte õppuse Siil, eest vastutav minister on sunnitud erru minema, saadab välja väga halva signaali," on Toom jahmunud.

"Eile mulle öeldi vastuseks sellele, et nii võib arutleda vaid valitsuse tööpõhimõtteid täiesti mitte tundev inimene. Aga täna, vastuseks Raadio 4 küsimusele, kas ma olen valmis Korbi koha sisse võtma - ma ütlesin kahekordse "ei". Ma pole valmis - ma pole kunagi töötanud kohas, kus mul ei anta võimalust oma arvamust välja öelda. Nii et mulle seda ei pakuta," lükkab Toom ministriportfelli tagasi.