Eesti uudised

Kui terror ähvardab ehk Kuidas tagatakse turvalisust Eesti suurtel massiüritustel? (8)

Marvel Riik, 25. mai 2017 04:00
KÄED TÖÖD TÄIS: Korraldaja ostab suurüritustel ohutuse tagamiseks enamasti teenust sisse. Fotol tegutsevad turvatöötajad enne Metallica kontserti, mille publikut oli 2006. aastal täis kogu ­Tallinna lauluväljak.Foto: Albert Truuväärt

Esmaspäevaõhtune terrorirünnak pärast Inglismaal Manchester Arenal toimunud kontserti ei ole andnud Eesti suurürituste korraldajatele ega julgeolekujõududele põhjust tõsta rahvarohketel üritustel turvameetmeid. Kuigi Eesti ohutaset hinnatakse madalaks, hoitakse ümberringi toimuval silma pidevalt peal.

Sel suvel korraldatakse Eestis mitu suurüritust, nagu näiteks XII noorte laulu- ja tantsupidu, Rammsteini kontsert ja Pärnu Weekend Festival Baltic, mis toovad kokku kümneid tuhandeid inimesi. See tähendab, et ürituse korraldajal tuleb tagada ka külastajate turvalisus. Enamasti tähendab see seda, et ta ostab turvaettevõtjalt teenust sisse.

Tänavust Rammsteini suurkontserti korraldav Live Nation Estonia on aastakümneid teinud külastajate ohutuse tagamisel koostööd turvafirmaga Meeskond. "Meil on olnud Ramm­steini kontserdi turvalisuse tagamise asjus mitu koosolekut, kus arutasime juba enne Manchesteris toimunud plahvatust uusi turvalisuse tagamise väljakutseid. Jälgime pidevalt olukorda ja reageerime vastavalt," kinnitab Live Nation Estonia peapromootor Eva Palm.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.06.2017
TASUB TEADA: vaata, kus kehtivad laulupeo ajal liiklus- ning parkimispiirangud
26.06.2017
Weekend Festivali ajal avatakse Pärnus uus ja raju pop-up klubi
19.06.2017
Weekend festival toob lavale artiste 2,1 miljoni euro eest!
08.06.2017
Tule Rammsteini kontserdile ühistranspordiga ning jäta külmrelvad koju!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee