Eesti uudised

Savisaare kohtuarstlik ekspertiis valmib 9. juuniks (11)

Marge Sillaots, 24. mai 2017 15:04
Foto: Robin Roots
Tallinna linnapea kohalt poolteist aastat tagasi kriminaaluurimise tõttu kõrvaldatud Keskerakonna veteranpoliitikule Edgar Savisaarele määrati kohtuekspertiis, mis peaks valmima 9. juuniks.

"Esialgse info kohaselt valmib ekspertiis 9. juuniks 2017, kui ei teki ootamatuid takistusi," vastas Harju maakohtu pressiesindaja.

Eksperdid peavad vastama küsimustele, kas poliitik on parandamatult raskesti haigestunud ning kui jah, kas ta on võimeline osalema kriminaalmenetluses ja kandma karistust.

Savisaarel on diagnoositud mitu haigust ja liikumispuue, mistõttu on kohtu hinnangul põhjendatud komisjonilise ekspertiisi määramine. Ekspertiisi teevad tulenevalt seadusest Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) eksperdid, kes peavad kohut teavitama orienteeruvast ekspertiisiakti valmimise ajast esimesel võimalusel.

"Kohtule ei ole teada, kes EKEIs moodustatud komisjoni kuuluvad, v.a komisjoni esimehe nimi," lisas kohtu esindaja.

Kriminaalmenetluse välistab seaduse järgi see, kui süüdistatav on parandamatult haigestunud ja ei ole seetõttu võimeline kriminaalmenetluses osalema ega karistust kandma.

Riigiprokuratuur on esitanud Edgar Savisaarele süüdistuse korduvas suures ulatuses altkäemaksuga nõustumises ja vastuvõtmises, suures ulatuses toime pandud rahapesus, suures ulatuses ja korduvalt toime pandud omastamises ning suures ulatuses erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises.

Samas kriminaalasjas on süüdistus esitatud ka Alexander Kofkinile, Vello Kunmanile, Villu Reiljanile, Hillar Tederile, Kalev Kallole, Aivar Tuulbergile, Priit Kutserile ja MTÜ-le Eesti Keskerakond.

Samal teemal

05.06.2017
Edgar Savisaar anti kohtu alla
31.05.2017
PALJU ÕNNE, EDGAR SAVISAAR 67 | Millised on sünnipäevalapse kümme varjundit?
15.05.2017
Taavi Aas: Edgar Savisaare häälesaaki ei ületata mitte kunagi
17.04.2017
Kus on Savisaare tervise viimane piir – enne kohut, kohtus või…