Eesti uudised

EKREst lahkunud Kaljuste: kui mehed käituvad meiega halvasti, oleme naistena süüdi (23)

Õhtuleht.ee, 24. mai 2017 13:37
Maria KaljusteFoto: Maria Kaljuste/FB
Maria Kaljuste liitus vaadete kattumise tõttu rahvuskonservatiividega 2015. aastal, kuid kaks kuud tagasi visati ta sealt välja ning nüüd lõi 44aastane naine uue suveräänse poliitilise liikumise, kuhu ta ootab liituma palju naisi, aga ka venelasi.

Kaljuste ei jaga enam paljusid EKRE seisukohti, näiteks seda, mis puudutab venelasi, kelle seas on tõesti täielikke tiblasid, aga on ka väga palju inimesi, kes ei soovi enam uut Nõukogude Liitu. Ta lubab Eesti Ekspressile antud usutluses, et pärast valimisi tuleb tema loodud liikumisse Tark ja Terve Eesti neid palju juurde.

Samal teemal

Uue liikumise juht on ideoloogilise kooseluseaduse vastu, sest sealt võib terendada homoabielud ning tema arvates peaks ummikus mehi, kes naiste peale enam ei erutu ja eriti noori aitama, et neid "ära ei räägitaks". "Osa homoseksuaale, eriti noorte seas, tunnevad ebakindlust, on näiteks koledad, ja siis saab neid väga lihtsalt veenda, et homoseksuaalsus on õige valik."

Psühholoogia lõpetanuna ja vahel inimesi nõustajana aidanud naine leiab, et ka mehed peaks saama oma tugivõrgu, sest neil on kehvem suhtlemisoskus oma probleemidest rääkimisel. Seetõttu tuli tal ka palju võidelda Marianne Mikko ja Virginia Woolfi grupiga.

Ta lisab, et kõik need virginiawoolfid, rohelised ja loomakaitsjad on märatsejad, keda tuleks kasvatada. "Kui võitled karusloomakasvanduste vastu, siis võitle ka halal-tapmiste ja abortide vastu.“

Samuti ta arvab, et see neofeminism tuleb ümber sõnastada – need peaks olema meestega võrdsed pärisnaised. "Meil on isegi meestega võrreldes eelis, kuna sünnitame ja kasvatame mehi, aga kui mehed käituvad meiega halvasti, oleme naistena süüdi."

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Ekspressist

Samal teemal

15.01.2018
VIDEO | ESIFEMINIST TELES: laste saamine on keskkonnale kahjulik
04.00.2018
Konservatiivsele saarlannale ei meeldi, et Ivo Linna reklaamib Saaremaad
23.07.2017
Mikko: MRP mälestuspäev rõhutab ühtse ja demokraatliku Euroopa olulisust
06.06.2017
MARIA KALJUSTE NAISTEST: "On üldteada, et naised fantaseerivad vägistamisest."