Maailm

Moslemist Briti poksija Amir Khan tunnistab, et kardab pärast Manchesteri terrorirünnakut diskrimineerimist ega julge oma tütrega jalutamaski käia (8)

Õhtuleht.ee, 24. mai 2017 12:51
Briti poksija Amir Khan uudistesaates "Good Morning Britain"Foto: kuvatõmmis
Poksija Amir Khan väljendas oma muret moslemikogukonna pärast telesaates "Good Morning Britain", tõdedes, et pärast Manchesteris toimunud terrorirünnakut kardab ta moslemina, et võib rünnaku tõttu kogeda viha.

"Ma kardan tänavatel kõndida oma väikese tütrega, sest kõike võib juhtuda. See (terrorirünnak – toim.) on paneb moslemid halba valgusesse," väljendas Khan muret.

"Kuidas me saame olla kindlad, et tegu on moslemitega, kes neid asju korraldavad, sest see on ju meie religiooni vastane? Nad ei tee seda islami nimel. Nad väänavad seda, mis on koraanis kirjas ja muudavad kõigi elu hullemaks," ütles ta.

Khan on Suurbritannia profipoksija ning 3-aastase tüdruku isa. Ta kardab, et rünnaku tagajärjel hakatakse teda ja ta perekonda diskrimineerima.

"See teeb mulle muret, sest mul on väike tütar ja asjad lähevad hullemaks. Ma kardan, et kui ta läheb kooli, kohtlevad inimesed teda teisiti, kuna ta on moslem. See hirmutab," tunnistas Khan.

"Meil on praegu väga raske aeg. Ma ei taha, et mind kunagi nii vaadatakse, ma ei taha, et inimesed kardavad minuga samas rongis sõita. See ei ole küll minuga veel juhtunud, küll aga mõne mu sõbraga," tunnistas Khan diskrimineerimist.

Lisaks pöördus ka Khan televaatajate poole ning palus, kui kellelgi on kahtlusi, et mõni kogukonnaliige on radikaliseerunud, teatada sellest politseile.

"Moslemid peavad kokku hoidma. Koraanis ei ole mitte midagi kirjas süütute inimeste tapmise kohta. Ükskõik kes seda tegi, eksis. See on miski, mille vastu me kõik oleme ning me saame teha rohkem, et neid inimesi peatada," sõnas ta.

Samal teemal

25.05.2017
NAABRID: Manchesteri enesetaputerrorist oli sõbralik noormees
24.05.2017
Manchesteris arreteeriti seoses esmaspäevase terrorirünnakuga veel kaks meest
24.05.2017
Siseminister Anvelt Manchesterist: neid rünnakuid peaks isegi rohkem olema
24.05.2017
NAGU SÕJAFILMIS: kõikjal vedelesid surnukehad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee