Eesti uudised

Ministeerium sõdib riigikontrolliga: Rail Balticuga seotud kohustuste kohta tellitud õigusarvamus jäägu vaid ametnike teada (14)

Juhan Haravee, 24. mai 2017 11:00
Foto: Hendrikson & Ko
Riigikontroll esitas riigikogule ülevaate Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe kohta, mille juurde kuulub ka advokaadibüroolt RASK tellitud mahukas ja salajane õigusarvamus ühenduse arendamise kokkuleppega võetavatest kohustustest.

Kuigi riigikontrolli ülevaade on avalik, on selle lisaks olev õigusarvamus juurdepääsupiiranguga "asutusesiseseks kasutamiseks", sest majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on õigusanalüüsis käsitletud dokumentidele kehtestanud juurdepääsupiirangu.

Piirang kehtib seni, kuni majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on teavitanud riigikontrolli asjaoludest, mis võimaldavad tühistada õigusanalüüsile kehtestatud juurdepääsupiirangu.

Riigikontrolli ülevaatele lisatud Rail Balticuga seotud sündmuste valikulises kronoloogias advokaatide õigusarvamuse üllitamine äramärkimist ei leia, sest salapärane õigusarvamus võibki ju piirangute alla jääda. Igal juhul võib arvata, et midagi vastutavale ametkonnale vastumeelset võib selles üllitises tõenäoliselt sisalduda. Miks siis muidu valgekraed karvupidi kokku on läinud!  

Samal teemal

29.05.2017
Riigikogu arutas riigikontrolli Rail Balticu aruannet
25.05.2017
RIIGIKONTROLL RAIL BALTICUST: rahastamine on endiselt segane
24.05.2017
Riigikontroll Rail Balticust: selgelt pole teada sedagi, kui suur rahaline kohustus riigile võetakse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee