Eesti uudised

UURING: eestlaste suhtumine homodesse on veidi paranenud 

Maarit Stepanov, 24. mai 2017 04:00
SUHTUMISE MUUTUS: Turu-Uuringute aktisaseltsi uuringujuhi Liis Grünbergi (pildil vasakul) sõnul näitab uuring, et eestlaste suhtumine homoseksuaalidesse on varasemast positiivsem. Temast paremal on Eesti Inimõiguste keskuse juht Kari Käsper ja Eesti LGBT ühingu tegevjuht Kristen Rannaääre.Foto: Alar Truu

Inimõiguste keskus ja Turu-Uuringu AS tutvustasid seni mahukaima LGBT-teemalise uuringu tulemusi, mille ­järgi suhtuvad eestlased homoseksuaalidesse varasemast paremini.

Eile avaldatud uuringu tulemustest selgub, et homoseksuaalidega on kokku puutunud peaaegu iga neljas eestlane. Võrreldes varasemate uuringutega on kokkupuuted kasvanud kuus protsenti. "See arv on suurenenud peamiselt nende arvelt, kes on avalikult tunnistanud, et nad on homoseksuaalsed. Eelnevatel kordadel oli neid vähem," kommenteeris Turu-uuringute ASi uuringujuht Liis Grünberg. Homoseksuaalsust peab vastuvõetavaks 41 protsenti ja vastuvõetamatuks 52 protsenti elanikest.

Suhtumine geidesse ja lesbidesse on parem eestikeelse, noorema või kõrgemalt haritud elanikkonna hulgas. Võrdluseks: 2014. aastal pidas homoseksuaalsust vastuvõetavaks 34 protsenti ning vastuvõetamatuks 59 protsenti vastajatest.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee