Maailm

Manchesteri terroristi nimi on teada (25)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. mai 2017 18:56
Politseinikud Manchesteri Fallowfieldi linnaosas, kus toimusid läbiotsimised.Foto: AFP / Scanpix
Manchester Arenal pommiplahvatuse korraldanud terroristi nimi on teada. Mehe nimi oli Salman Abedi, kirjutavad Mirror, The Independent ja CBS. Mehe identiteedi avaldasid esimesena hoopiski USA võimud, hiljem kinnitas seda ka Manchesteri ülemkonstaabel.

22-aastane mees oli politseile juba varasemast tuttav. Abedi ei üritanud kontserdipaika sisse tungida, vaid õhkis ennast väljapääsu lähedal. Manchesteris vahistati täna veel üks kahtlusalune, seni avalikkusele tundmatu 23-aastane isik.

Telegraph kirjutab, et Abedi on pärit neljalapselisest perekonnast. Tema vanemad põgenesid Liibüast diktaator Muammad Gaddafi režiimi käest. Perekond elas viimased kümme aastat Manchesteri Fallowfieldi linnaosas. Manchesteri politsei sõnul on praegu peamine kindlaks teha Abedi võimalikud kontaktid ning kas ta tegutses üksinda.

Esmaspäeva õhtul toimus Manchesteris terrorirünnak, milles hukkus vähemalt 22 ja sai vigastada 59 inimest. Enesetaputerrorist Salman Abedi pani Manchester Arenal USA laulja Ariana Grande kontserdi lõpus plahvatama naelte ja poltidega täidetud pommi. Ohvrite seas on hulga lapsi. Vastutuse rünnaku eest võttis terrorirühmitus Islamiriik.

Samal teemal

25.07.2017
Kalmistud keelduvad matmast sarimõrtsuka Ian Brady ja pommimehe Salman Abedi surnukehi
25.05.2017
May kurjustab Trumpiga tähtsa info lekitamise pärast: Suurbritannia lõpetas teabe jagamise USA-ga
24.05.2017
Manchesteris arreteeriti seoses esmaspäevase terrorirünnakuga veel kaks meest
24.05.2017
Moslemist Briti poksija Amir Khan tunnistab, et kardab pärast Manchesteri terrorirünnakut diskrimineerimist ega julge oma tütrega jalutamaski käia