Eesti uudised

Venemaa luure Trooja hobune - võitluskunstide klubid (1)

Õhtuleht.ee, 23. mai 2017 16:56
Foto: Reuters / Scanpix
Saksamaal ja teistes Euroopa riikides tegutsevad võitluskunstide klubid, mis õpetavad Venemaal väljatöötatud SYSTEMA võitluskunsti ning millel on ekspertide hinnangul otsene seos Venemaa eriteenistustega.

Taoliste võitluskunstide klubide hulk seniarvatust suurem ning nende liikmete ridadest värvatud agentide ülesandeks on Saksamaal eelolevate valimiste ajal vägivaldsete rahutuste provotseerimine, kirjutas Euobserver.

Berliinis elav Venemaa luure uurimisele keskendunud teadlase Dmitrij Chmelnizki sõnul värbab GRU agente Lääne-Euroopas praegu sama innukalt kui aastakümned tagasi Külma sõja päevil ning üheks agentide kasvulavaks on just eelmainitud võitluskunstide klubid.

Ainuüksi Saksamaal tegutseb 63 klubi, mis õpetavad Systema võitluskunsti, kusjuures paljud neist klubidest ei tee isegi saladust on sidemetest Venemaa eriteenistusega, hoobeldes eriteenistuste sümboolikaga.

"Ma loodan, et see asjaolu pole Saksamaa võimudele saladus," sõnas ta.

Chmelnizki hinnangul on GRU Saksamaal värvanud 315 agenti, kes on praegu nö uinunud olekus, kuid kelle ülesandeks on sõja puhkemise korral rünnata sõjaväebaase, tsiviillennujaamu ning viia läbi terrorirünnakuid.