Eesti uudised

President Kaljulaid Manchesterist: võitlus terrorismiga on Euroopa ühine mure (55)

Õhtuleht.ee, 23. mai 2017 10:18
President Kersti Kaljulaid.Foto: Robin Roots
President Kersti Kaljulaid saatis Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigi kuningannale Elizabeth II-le kaastundekirja seoses populaarse spordiürituste- ja kontserdipaiga Manchester Arena juures toimunud plahvatusega, milles hukkus praegustel andmetel 22, vigastada sai 59 inimest ja seitse noort on teadmata kadunud.

"Võitlus terrorismiga on Euroopa ühine mure. Mõistan üheselt hukka igasuguse terroriakti, mis on rünnak meie inimeste, väärtuste ja ühiskondade stabiilsuse vastu," kirjutab Eesti riigipea.

President Kaljulaid avaldas kaastunnet hukkunute lähedastele ja soovis vigastatutele kiiret paranemist. “Eestlaste mõtted on sel raskel ajal Ühendkuningriigiga,” kirjutas riigipea. 

Ka peaminister Jüri Ratas avaldas Suurbritanniale kaastunnet seoses Manchesteris toimunud terrorirünnakuga. "See on rünnak meie kõigi – nii meie eluviisi kui ka ühiste väärtuste vastu. Sellist rünnakut ei ole võimalik õigustada."

Samal teemal

"Avaldan siirast kaastunnet meie lähedasele liitlasele ning heale sõbrale Suurbritanniale ja kogu Suurbritannia rahvale. Kogu Eesti mõtted on nendega, kes kaotasid rünnakus oma lähedase. Soovin kiiret paranemist vigastatutele," lisab Ratas.

Peaminister Ratas viibib praegu Eesti Euroopa Liidu Nõukogu juulis algavat eesistumist ettevalmistaval töövisiidil. Teisipäeval kohtub ta Tšehhi ja Sloveenia kolleegidega.

Välisminister Sven Mikser: "Täna on Euroopa jaoks kurb päev. Mõistame karmilt hukka selle jõhkra terrorirünnaku. Terrorismil ei saa olla kohta meie maailmas ja me peame selle vastu ühiselt välja astuma. Tunnen südamest kaasa rünnakus hukkunute ja kannatanute peredele ja lähedastele ning kogu Ühendkuningriigi rahvale."

"Peame seadma oma kodanike julgeoleku esikohale. Terrorismivastane võitlus peab olema eelkõige otsustav, efektiivne ja tuginema rahvusvahelisel koostööl," rõhutas välisminister.

Välisministeerium ei ole saanud Ühendkuningriigi ametkondadelt infot selle kohta, et eestlased oleksid Manchesteris toimunud rünnakus kannatada saanud.

Manchesteris viibivatel eestlastel soovitab välisministeerium vältida sündmuskohta ning jälgida kohalike ametivõimude korraldusi. Samuti palub välisministeerium Manchesteris viibivatel eestlastel anda lähedastele teada, et nendega on kõik korras.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee