Eesti uudised

Poekülastajad annetasid hädasolijatele 29 tonni toitu (4)

Toimetas Denes Kattago, 23. mai 2017 08:41
Foto: Toidupank
12. ja 13. mail toimusid üle Eesti toidupankade selleaastased kevadised toidukogumispäevad. Poekülastajad annetasid puudust kannatavate perede jaoks kokku 29028,8 kilo toidukaupa.

Toidukogumispäevad toimusid seekord juba kaheksandat aastat järjest. Vabatahtlikuna osales ettevõtmises ligikaudu 800 inimest 46-s poes üle Eesti.

Samal teemal

Linnadest annetati kõige suurem kogus toidukaupa taas Tallinna ja Harjumaa kauplustes: 9 kaupluse peale kokku 9398,2kilo toidukaupa. Tartus annetati 5 kaupluses kokku 4282 kilo toitu ning Pärnu 5 kampaanias osalevas poes kokku 2564 kilo toitu. Ülejäänud toidupankades jäid annetatud toidu kogused võrreldes kolme suuremaga tagasihoidlikumaks, mis oli tingitud väiksemast kaasatud poodide arvust nendes kohtades.

Kõige populaarsem annetatud toidukaup oli taas kuivained (kokku 6920,3 kilo), sellele järgnesid makaronid ja pastatooted (kokku 5722,5 kilo) ning kolmandal kohal olid purgisupid ja purgitoidud (kokku 4445,7 kilo).

Soovime tänada kõiki meie vabatahtlikke, kes aitasid toidukogumispäevade läbiviimisel, osalenud kauplusi ning häid inimesi, kes otsustasid kohalike puuduses elavate perede jaoks annetuse teha. Toidupanga juhi Piet Boerefijni (fotol) sõnul saab inimeste annetatud toidukaubaga taas aidata suurt hulka abivajajaid. Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele (eelisatult lastega) peredele. 

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi ja Swedbanki poolt selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu: toidupangad võtavad kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaega ületavaid ja/või defektsed tooteid, komplekteerivad vabatahtlike abiga toiduabikastid ja jagavad need laiali puudustkannatavatele peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ning jagades toitu neile, kel on sellest puudus.

Lisaks toidu ümberjagamisele on toidupankade ülesanne luua ühiskonnas solidaarsust - et märgataks ja aidataks neid, kel on raske. Tänu toidukogumispäevade ajal kogutavale kaubale on toidupankadel võimalik aidata paljusid nende piirkonnas elavaid puuduses elavaid peresid.

Toidupank kuulub Euroopa toidupankade föderatsiooni (FEBA), Vaesuse Vastu Võitlemise Euroopa Võrgustikku (EAPN Eesti) ning on Fusions projekti liige, mille tegutsemise eesmärgiks on tõhus toidukao vähendamine Euroopas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee