Maailm

Hiina laenutab suure raha eest hiidpandasid teistesse riikidesse (3)

Aadu Hiietamm, 23. mai 2017 04:00
KÜLASTAJATE LEMMIKUD: Viinis Schönbrunni loomaaias lõbustavad külastajaid mullu 7. augustil sündinud kaksikud hiidpandad Fu Feng ja Fu ban ning nende ema Yang Yang.Foto: Reuters / Scanpix

Hiina vallutab Euroopat hiidpandadega. Tänavu on vanasse maailma oodata vähemalt kolme hiidpanda paari. Neist üks paar on juba Hollandis kohal ja teine jõuab juunis või juuli algul Saksamaa pealinna Berliini. Kolmandat oodatakse detsembris Soomes Ähtäri loomaaias.

Haruldased hiidpandad ehk bambuskarud on armsad loomad ja loomaedades saavad neist alati külastajate lemmikud, keda tullakse vaatama lähemalt ja kaugemalt. Seetõttu kasutavad Hiina võimud hiidpandasid sageli diplomaatias hea tahte saadikutena. Näiteks leppisid tollased USA ja Hiina juhid Richard Nixon ja Mao Zedong 1972. aastal Pekingis kokku, et kahe riigi suhete paranemise märgina saadetakse kaks hiidpandat Washingtoni loomaaeda.

Saksamaale Berliini loomaaeda saabusid Hiinast kaks kaheaastast hiidpandat Bao Bao ja Tjen Tjen 5. novembril 1980. Tegemist oli Hiina valitsusjuhi Hua Guofengi kingitusega Saksamaa liidukantslerile Helmut Schmidtile. Kahjuks suri emane hiidpanda Tjen Tjen juba 1984. aasta veebruaris. Ning Bao Bao jäi 11 aastaks üksi. 1995. aasta aprillis toodi talle Pekingist seltsiliseks Yan Yan, kes suri 2007. aastal 22aastaselt. Bao Bao suri vanima isase hiidpandana vanadussurma 22. augustil 2012. Ta oli siis 34aastane. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.06.2017
VIDEO | Südamlikud elevandid päästsid loomaaias lapsukese
05.06.2017
Soovimatud merisead sokutati loomaaia prügikasti
06.05.2017
Soome saabub aasta lõpus kaks hiidpandat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee