Eesti uudised

Maksu-ja tolliamet ümbrikupalgast: maksa makse, magad rahulikumalt (49)

Daniel Veinbergs, 22. mai 2017 13:59
Maksu- ja tolliameti pressikonverentsil võtsid sõna kaubanduskoja peadirektor Mait Palts (vasakul), maksu-ja tolliameti peadirektori asetäitja Rivo Reitmann (keskel) ning turvaettevõtete liidu tegevjuht Andre Lilleleht (paremal). Foto: Martin Ahven
''Ümbrikupalgast loobudes on väiksem on tõenäosus, et pead meiega suhtlema,'' ütles tänasel pressikonverentsil maksu-ja tolliameti peadirektori asetäitja Rivo Reitmann.

Ta lisab, et ausat mängu mängides kaasnevad hüved nii riigile kui ka ühiskonnale tervikuna ning kokkuvõttes magab ettevõtja rahulikumalt teadmisega, et pole enda ega töötajate elusid rikkunud. 

Konverentsil võtsid sõna ka kaubanduskoja peadirektor Mait Palts ning turvaettevõtete liidu tegevjuht Andre Lilleleht. Erinevate uuringute esitlusel selgus, et kõige rohkem liigub raha ümbrikute kaudu suurema sularahakäibega sektorites. Probleemseim valdkond on ehitus, sellele järgnevad majutus ja toitlustus ning kunst ja meelelahutus. Suvel kipub tööandja maksma mustalt hooajatöölistele.

Samal teemal

Ühtlasi on maksuametil keeruline tegeleda kasvanud trendiga, kus töötajale makstakse ametlikult miinimumpalka ning ülejäänud töötasu kaetakse salamisi.

Mait Palts juhtis tähelepanu, et praegused vastumeetmed maksuvabale käibele on maksuameti ja ettevõtjate koostöö tihenemine, rohkem teavitustööd ümbrikupalga võtmise tagajärgede kohta ning ettevõtete kontrollimise intensiivistumine.

70% kaubanduskoja uuringus küsitletud ettevõtjatest leiab, et ümbrikupalgaga aitab võidelda läbipaistvus ehk ettevõtete maksuandmete avalikustamine maksu-ja tolliameti kodulehel. Pea 60% vastanud ettevõtjatest on nõus loobuma ümbrikupalka maksvast partnerist. Ülejäänud vastanutest ei oska öelda, kas nad seda teeksid. 

Äsja suurõppuselt Kevadtorm naasnud Andre Lilleleht ütleb, et ausatel ettevõtjatel on otsene seos riigikaitsega. ''Aus konkurentsikeskkond tugevdab majandustegevust, mis omakorda loob eeldused lisandväärtuste tekkimiseks, millel püsib meie oma riigikaitse,'' leiab Lilleleht. 

Samal teemal

03.00.2018
Maksuamet ründab ümbrikupalga maksvaid ehitusfirmasid
29.02.2017
Maksupettuses kahtlustatav ehitusettevõtja võeti vahi alla
14.02.2017
Majandusanalüütik: pensionireformi muudatused soodustavad ümbrikupalkade maksmist
04.01.2017
Restoranitöötaja pihib: tööl ollakse lepinguta ja palka saadakse ümbrikus