Eesti uudised

Maksu-ja tolliamet ümbrikupalgast: maksa makse, magad rahulikumalt (49)

LISA KOMMENTAAR

Vastulause 24. mai 2017 05:27
Et karma teid võtaks seal MTA-s!
Ikkagi... 23. mai 2017 22:52
Magad rahulikumalt ei tähenda veel et magad rahulikult.
tony 23. mai 2017 16:46
magad rahulikumalt? kui üldse ttühja kõhuga magama jääd
Arvan, 23. mai 2017 16:01
et mis hammaste taga, see oma.Maksukoormus pidi meil väga suur olema, aga ikka ei jätku raha kohe mitte kuhugi. Kõik osatakse märkamatult enne ära kulutada.Ei jätku politseile, päästeametile jne.
vana 24. mai 2017 10:54
Rikas pole mitte see, kes oskab palju raha kokku ajada, vaid see kes oskab seda arukalt kulutada.
Sass 23. mai 2017 14:14
Alustama peab ikka õigelt poolt! Riiklikud struktuurid, valitsusest ja riigikogust alates, peavad olema ausad oma riigi kodanike suhtes, kaotama ülemääraseid kulutusi nõudvad "toiduahelad", parteide kosutamine kõigi arvelt j.n.e.! Alles siis tekib neil Õigus midagi nõuda kasvõi minult, Eesti Vabariigi kodanikult. Seni käsitlen neid taskuvarastena, kui mitte röövlitena!
ab 23. mai 2017 09:51
ei ehita ükski väikeettevõtja oma äri üles ümbrikule, paraku on ta seda sunnitud tegema, et ellu jääda!
Kui suurketid saavad tootjalt 10-20 proset soodukat, siis väikefirma ei saa ja peabki seda vahet himitšitama! See on ainult üks näide! Väikses kohas pole lihtsalt enam seda klientuuri, et käibe pealt elada!
väikeettevõtetele 23. mai 2017 11:14
tuleks teha madalam käibemaks.Müügihinnad alaneksid, käive kasvaks, riik ei kaotaks.
Arvate jah? 23. mai 2017 09:02
Riigipossud tasuta tööle, siis võiks ju midagi maksta kah!
Ettepanek... 23. mai 2017 08:21
Muuta maksude ülekandmide korda. Töötaja pangaarvele kannab tööandja nii palga kui ka kõigi palgamaksude summa. Töötaja kannab ise Maksuametile oma palgamaksud, mille aluseks on tööandjalt saadud palgatõend. Tuleks üle kanda üks summa-maksude kogusumma. Tööandaja esitab Maksuametile aruande (TSD), nagu seni on esitatud. Maksuametil on kontrollandmed olemas,seega ei ole töötajal vajadust ülekantava summa sisu lahti kirjutada maksuliikide lõikes. Muudatusega võidaksid kõik. Vähemalt suurem osa tööandjatest vabaneks kahtlustustest, töötaja saaks kontrolli maksude tasumisest oma kätte , maksude laekumine riigile paraneks. Palgad peaksid laekuma ainult pangaarvetele. Kuidas peaksid korraldama arveldused need tööandjad, kellele paratamatult laekub palju sularaha, ei oska soovitusi jagada. Ettepaneku rakendusega väheneks oluliselt kontrolöride koormus.
ja jah 24. mai 2017 11:54
ja pankade kasumid kasvaksid, kuna ülekannete arv tõuseb rekordiliselt. Aga mida teha inimestega, kellel pole internetti ja ka panga automaati läheduses?

ätt. 23. mai 2017 06:52
Aastaid tagasi väitis üks mees Kuku raadio Keskpäevatunnis,et eestis on kõige õigem see kes vähem makse maksb.Nüüd on see mees suursaadik,paljud maksupetturid on isegi presidedilt aurahasid saanud ect.Seega moraal petta tohib aga vahele jääda ei tohi !!
Raimo 22. mai 2017 22:00
Kui maksad ausalt makse ei maga rahulikult vaid sured nälga ja oled sunnitud mujale tööle minema.
Pooled minu sugulased Soomes.Mis elu on kui alla 1000 euro saad.Ise saan 370 eurot pensoni.Tänu pojale Soomes võib elada
Tuleb nagu meelde... 23. mai 2017 06:43
Kui maksuamet on tagastanud maksuraha petturitest firmadele sadu miljoneid eurosid!
Tagasi seda raha ei saadagi!!!
Või siis on ju näiteid--miljoni petistele määratakse a-la 30 tuhandeline tagasi nõue!!!
Huvitav 22. mai 2017 21:18
Et maksuametis ei ole spetsialiste, kes suudaksid ümbrikupalga juba teoreetiliselt kindlaks teha.Näiteks erahooldekodus on teatud arv "kliente" ning neid hooldab teatud arv hooldajaid, siis tuleks välja arvestada kuu töötunnid ning uurida, miks töötajad ei saa määratud tasu - hooldaja miinimumpalk on hetkel 3.70.Või siis ei ole töötunnid üldsegi töötajatega kaetud - seegi näitab, et tegemist on maksupettusega.
Tahaks teada 22. mai 2017 21:07
kuidas on võimalik, et tänapäevalgi pakuvad ettevõtjad nii julgelt töötajatele ümbrikupalka?Ümbrikupalk on ju töövõtjale kahjulik, tööandjale aga hea kokkuhoid riigimaksudelt.Miks saab töövõtja karistada ,kui teatab ümbrikupalgast ? Tulumaksu jättis maksmata ju tööandja, mitte töövõtja.Küllap on ettevõtjad piisavalt kilekotte ämma kappi toonud, et seaduse silmis on töövõtja tööandjaga võrdselt süüdlane.
Kui õige 22. mai 2017 22:16
jätaks kõigi tööandjate süüdistamise. Kui enamus tööandjaid maksavad ausalt palku ja makse,siis on kohatu süüdistada kõiki. Ametnikud ja poliitikud võiksid mõelda, kuidas teha võimatuks maksupettused. Üks võimalustest oleks lisada sots.maks brutopalgale ja töövõtja tasub ise oma maksud. Tööandja annab töötajale palgaarvestuse, milles on kõik tasumisele kuuluvad maksud ja esitab iga kuu Maksuametile aruande, nii nagu praegugi.Et lihtsustada töövõtjal maksude tasumist võib teha otsekorralduse lepingu pangaga.Töötaja peaks ise vastutama oma maksude tasumise eest.
oi kui palju 24. mai 2017 11:58
bürokraatiat juures ja kui töövõtjal pole internetti ja arvuti kasutusõigust? Keegi ei süüdista kõiki tööandjaid, aga Eesti iseseisvuse ajal kahjuks ei tea ühtegi ausat tööandjat, kuigi olen paljudes kohtades töötanud. Praegu ei tööta, sest tahtsin saada min. palka, aga tööd saab see, kes vähema eest töötab.
Kodanik 22. mai 2017 18:27
Kas sellest ei piisa, mida olete saanud, kas tahate et rahvas tuleb streikima tänavatele, pigem te pekinotsud kärpige oma palka, ei ole vaja saada ühes kuus mitu tuhhi, imege muna eliit!
Siia koer maetud ongi, 23. mai 2017 09:28
et nad teavad väga hästi, rahvas ei hakka kunagi streikima. Undab vaid kommentaariumis. Ja ongi kogu lugu.
Ettepanek... 22. mai 2017 18:13
kuidas parandada maksude laekumisi. Kui õige vaataks maksusüsteemi üle ja likvideeriks ebavõrdsuse maksustamisel olenevalt töö iseloomust ja ettevõtte suurusest. Kui lõpetaks töötasude ja tööjõumaksude maksustamise käibemaksuga. Miks on ehituses väidetavalt kõige enam nn.ümbrikupalku? Sellepärast , et ehitus on suurte tööjõukuludega tegevusala. Sarnaseid näiteid leidub piisavalt.Poliitik ilmselt küsiks,et kui käibemaks väheneb,kust leida katteallikaid. Katteallikad on ümbrikupalkade oluline vähenemine ja maksude parem laekumine, kontrolörid saavad hakata tegema tõhusamat tööd, kasvõi ehitustel.
Eh, maksuamet! 22. mai 2017 17:55
Tehke mulle selgeks, mis kasu saan mina TEIE majanduskasvust? Kuidas see mõjub minu elatustasemele kui teil majandus tõuseb, meil aga langeb? Ei teie nuumamisele!
Üks vaeste klassist. 22. mai 2017 17:52
Mulle sobib just ümbrikupalk. Sest kui olen aus ja maksan makse, ei saa ma maksudest tagasi ühtegi hüve. Ei sendieestki. Kui aga saan netos, jaksan ka võid leivale määrida ja arsti visiidi eest tasuda. Nii suudan ka rahulikult magada.
vale 22. mai 2017 21:10
oled vaene praegu ja veel vaesem pesnionärina, sul ei ole ka ravikindlustust haiguse ega õnnetuse puhuks.Tõenäoliselt oled hoopis kas tööandja- ümbrikupalgamaksja või võlglane, kellelt kohtutäitur palga ära võtaks.Arvan siiski, et oled esimene.
õige 22. mai 2017 23:02
Keskmine eestlase eluiga ei ulatugi pensionieani, seega on 80% võimalik, et ta ei elagi niikaua ja nuumaks lihtsalt 101 muidusööjat
to vale. 23. mai 2017 07:36
Ei ole ma vaene, ega ole ka tulevikus. Mulle tiksub netos iga kuu üle tonni arvele. Sina aga nuputa, sileaju, kuidas? Arvesta, et ei peta ma kedagi, veelvähem teisi, minusuguseid maksumaksjaid. Tühja sa sellest midagi jagad!
e. 23. mai 2017 09:23
Pensioniraha ei võeta panga keldrisse kogutud rahahunnikust vaid jooksvalt kogutud maksudest/tuludest. Kui 30 aasta pärast pole töötajaid või pensionipõhist seadusandlust, istudki ätina rahatult. Seda enam, et Euroopa praeguse kursi järgi elame 30 aasta pärast šariaadis, kus ainsaks pensionisambaks on igaühe lähisugulased. Kes siin võõrastele valgetele tontiidele ülearust tööd tegema hakkab või neegritelt makse koguma? Mullad? Araablased ja Aafrika hõimud on selleks liiga sugulastekesksed.
No näed, to vale, 21:10! 23. mai 2017 09:30
Mitte midagi sa ei jaga!

teadja. 22. mai 2017 17:42
Ma pakun, et need maksud tekitavad hasartmångu s6ltuvust. Kui trennis peab nagunii maksma iga kuu, siis varsti peab maksma ka koolimaksu. Lihtsalt maksud ongi need, millega saab riik mångida ja mis tekitavad s6ltuvust..
Väikeettevõtte 22. mai 2017 17:01
raamatupidajana väidan,et kuigi maksuamet on loodud maksude kogumiseks ja kontrollimiseks, peaks kontrolöride hulgas olema keegi, kes jagab asja sisuliselt. Kui Eestis alustati väikeettevõtlusega, olid enamus ettevõtetest väikepoed, kes müüsid odavatest riikidest sisse ostetud kaupu. Suur osa olid kasutatud kaupade poed. Nüüdseks on väikepoed kadunud ja suurem osa väikeettevõtjaid on teenindajad,kes müüvad oma oskusi. Tööjõumaksud, mis on niigi kõrged, on väikettevõtjatel maksustatud veel 20% -lise käibemaksuga. Ainus võimalus teenuse hinda tellijatele vähegi taskukohaseks teha, on iseenese tasu arvelt teha tellijale hind soodsamaks.Ettepanek kontrolöridele ja poliitikutele oleks alandada käibemaksu määra teenindusettevõtetes või muuta arvestussüsteemi ja arvata palk ja palgamaksud maha käibemaksu arvutamisel.
kontroll 22. mai 2017 16:44
eeskätt hakake kontrollima riigihangete pakkumisi suurtel firmadel. Ebanormaalsed madalad hinnad sunnivad tegelikke töötegijaid vingerdama. Aga ega siis leivaisa kiusata tohi, oled pukist läind.
Tõsi 22. mai 2017 21:12
Riigihange soovib aina odavamat teenust, mis aga ei ole sugugi parim teenus.
suur paljastus tulemas jah 22. mai 2017 16:36
Muidugi makske makse kõik ilusti. Siis premeeritakse teid 390-se v väiksema pensioniga, vananete väärikalt ja ruttu ja pole muret, kes hooldekodu eest tasub. Ülbeks läinud teised! Varsti kõik pöördub ja selle aasta lõpuks v järgmise alguseks on paljastatud kõik, kes rahvalt oma ülbuse ja ahnusega seitse nahka on koorinud ja sundinud elama vaesuses ja viletsuses. Enam pole palju aega jäänud Suure Paljastuseni Vatikanis ja suurriikide juhtide tasemel. Ei tunne teile kaasa!
Maakas 22. mai 2017 16:30
Makske ilusti makse siis ei tule kuri naaber kallale. Vaadake tegelikku pilti, siin polegi rohkem raha kui maksuteks.
àga omavalitud seltsimehed tahavad ilusasti edasi elada 22. mai 2017 17:11
muidugi maksame maksud. Palgalt 20´+ 1,6 + 2,0 + 0,8 + 33 Protsenti ja sellelt kogu kupatuselt veel 20% käibemaksu otsa.
Pisike m aksutulu kaob kut kuumale kerisele visatud vesi.
Oleme maksudelt siiski esimesed tervel maamunal. Oleme uhked.
Maksa makse 22. mai 2017 15:59
Ja sa ei maga ja sa ei söö!
22. mai 2017 16:28
Ja sa ei taha teha tööd.
uhke rollar 22. mai 2017 15:24
võitlus turvavöödega.
Kalmer50 22. mai 2017 15:06
Kümme aastat tagasi oli Venemaal sama loosungiga reklaam

JustNii 22. mai 2017 15:03
Pole 7 aastat Makse maksnud ja ei plaani ka.
to justnii 22. mai 2017 15:42
Ehk aitaks siiski röövlielu elamisest.
kohe näha 22. mai 2017 21:50
et mingi ärimees Nossov siin sõna võtmas
Tölpa 22. mai 2017 23:07
Samad sõnad, neile muidusööjatele ei maksa midagi.
viisin 22. mai 2017 14:49
firma lätti ja magan veel paremini.
Jajahh... 22. mai 2017 14:47
Ei maga sa midagi rahulikumalt, kui nälg ei lase.
Kui sellist palgamaksmist ei toimuks, lõpetaksid kuu paari jooksul pooled firmad oma tegevuse, kahekordistuks töötute arv ja riigis valitseks kaos.
Selle olukorra tekitajad peaks vastutusele võtma, mitte kodanikke küürakateks orjama.
vat siinsetest miinustest ei saa ma aru 22. mai 2017 17:12
see meie elukene ja mida te veel tahate ?
22. mai 2017 20:28
koputajaid otsivad,krdid.ma ei räägiks siis ka neile kui miskit teaksin.
Teada 22. mai 2017 21:48
isegi võiksid, kuid tõestada ei suuda peale selle, et ISE oled ümbrikupalka saanud.Ja siis pead ettevõtte eest maksuametile oma saadud ümbrikupalga pealt tulumaksu ära maksma.Sellist summat sul aga tagavaraks ei ole, nii et ...