Trennikool | ÕL TV

ÕHTULEHE EKSPERIMENT | NÕRGANÄRVILISTELE MITTESOOVITATAV: jõhker vigastus lõi kaalulangetaja treeningplaanid sassi  (4)

Sten-Erik Unt, 22. mai 2017, 12:37
AI! Erakogu
Kuu ei ole küll pikk aeg, aga vahel võib see mahutada aastajagu erinevaid emotsioone. Ma ei tea, kelle ma kõrgemalt poolt kangirebimisega vihaseks ajasin, ilmselt rasvarullide peajumala, aga lühikese aja jooksul õnnestus põdeda külmetushaigust ning tõmmata jalale tass keevat vett.

Viimane juhtum leidis aset Itaalia reisi esimesel hommikul. Vahetult enne seda, kui olime planeerinud suvise Roomaga tutvuma minna. Sellel hommikul mõtlesin kusjuures pikalt, kas lähen teen hommikul hotellis väikese jõusaalitrenni või söön kohalikust toidupoest ostetud head ja paremat. Otsustasin lõpuks söömise kasuks. Tagantjärgi targana oli see otsus vale. Pilt oli igatahes kole. Isegi tohterdanud arstineiu pidi korra värsket õhku hingama minema.

AI! Erakogu

Samal teemal

Treening

Need kaks "vigastust“ tähendasid aga seda, et sisuliselt ei saanud ma 2,5 nädalat üldse trenni teha ja jalatrenni veel pikemaltki. Tõsi, Itaalias lonkasin kuue päevaga kõigest hoolimata kümneid kilomeetreid. Seega oli nädalaid, kus ei jõudnud küll üldse trenni, aga teisalt ei jäänud ka voodisse haavu lakkuma ja üritasin ikka võimalikult palju liigutada.

Kui varasematel kuudel tegin regulaarselt kolm jõusaalitrenni nädalas, siis nüüd punnisin kõige kiuste kuuga kaheksa tükki. Põhimõtteliselt ühe jalaga.  Süümekaid igatahes ei ole. Sel põhjusel hoidsin ennast natukene rohkem tagasi toiduga. Eriti puhkusereisi nädalal. Kui su ümber on sajad ilmselt maailma parimad pagari- ja pitsaärid. Jäätise- ja veinipoed, siis on see ikka kuratlikult raske.

Toitumine

Mingit imedieeti ei ole ma selle kolme kuu jooksul kordagi teinud. Hommikuti muna või puder ja õhtuti liha ning salat. Kaalunud ei ole neid kordagi, täiesti tunde järgi. Lõunaks söön valdavalt seda, mida pakub töökoha lähedal asuv bistroo. Ühesõnaga tavaline kodutoit.

Ühest "junkist“ ei ole ma siiski suutnud senini loobuda, Rainbow šokolaadiküpsistest. Ma ei tea mida nad sinna sisse topivad, aga ma lihtsalt pean iga päev vähemalt ühe sööma, vahest ka kaks ja mõnikord kolmgi. Ma tean, et see kõlab veidralt.

Kurikuulsate küpsiste koht on all vasakus nurgas Erakogu

Prisma on teinud minust tõelise küpsisekoletise. Eriti kummaline on see, et  see riiul on poe kõige tagumises otsas. Nimetatud küpsised on peidetud poe tagumise riiuli kõige alumisele sahtlile. Aga mingil müstilisel põhjusel on just need alati ainsana otsakorral. Tundub, et ma ei ole vähemalt üksi.

Teise kuu pluss ja miinus

Pluss: kaal kahanes kõigest hoolimata 2,2 kg (79,9st sai 77,7) ja kõht 2 cm (93st sai 91) ning reis ja rinnaümbermõõt kasvasid (59st sai 60; 105,5st sai 106,5).

Miinus: säär on püsinud kolm kuud muutumatuna (38 cm).

Kaalunumber 77,7 tähendab seda, et kehalt on kadunud täpselt kuus kilo pekki ja eesmärgist lahutab veel tegelikult ainult 0,7 kg. Ise olen eriti rahul vööümbermõõdu vähenemisega ehk kolme kuuga -9 cm. Pean uusi pükse ostma minema, enam ei ole pääsu. 

Eriti hästi näitab minu meelest keha muutumist kõhu ja rinnaümbermõõdu võrdlemine. Kui eksperimendi alguses oli rinna-ja vööümbermõõdu vahe 4 cm (104,5 ja 100), siis nüüd on see 15,5 cm (106,5 ja 91). WC ukse peal olev V täht hakkab vaikselt juba välja joonistuma. Aga kuu aega on veel minna, proovin vähem küpsist krõbistada ja rohkem trenni teha.

PS. Kolm esimest kuud olen jälginud Ott Kiivika esimese osa Trennikavasid.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee