Maailm

President Trumpi öö Jeruusalemma soomustatud hotellisviidis (3)

Õhtuleht.ee, 22. mai 2017, 04:00
KAS SELLINE ON PRESIDENDI VOODI? King Davidi ühe hotellisviidi magamisase.Foto: Reuters / Scanpix
President Donald Trump läheb esimesel reisil väljapoole Ühendriike koos tuhandepäise saatjaskonnaga Iisraeli, kus käivitati sel puhul ajaloo üks suuremaid julgeolekuprogramme. Ta peatub Jeruusalemma King Davidi hotelli pommi- ja kuulikindlas sviidis, mille ventilatsioonisüsteem ehitati ümber võimalike gaasirünnakute tõrjeks.

Eelmisel nädalal lendas Iisraeli umbes 30 USA suurt transpordilennukit C-17, mis toimetasid sinna varustust, teatas telekanali BBC uudisteteenistus.

Samal teemal

"Kui hotell peakski plahvatuses hävima, jääb Trumpi sviit terveks. Äärmisel juhul murrab selle asukas mõne luu, kui tuba kukub alla," ütles ajakirjanikele 233 numbritoaga hotelli tegevjuht Sheldon Ritz.

"Sviidis ööbimine maksab 5700 dollarit ja see ehitati nii, et aknad kannataksid välja miinipilduja tulelöögi. Sellest hoolimata võttis USA turvateenistus kaasa tulelöögikindlad klaasid, mis pühapäeval kiiruga täiendavalt ette pandi."

Tänavad tõkestatakse raskelt koormatud bussidega, et terroristid ei saaks sõita lõhkeainet vedava veokiga hotelli sisse. Maja kohal peavad valvet infrapunakaameratega varustatud suured õhupallid, kanalisatsioonitorudes sibavad ringi pommirobotid. USA ja Iisraeli julgeolekuteenistused kontrollivad kõiki toite ja jooke, mida Trumpile ja teda visiidil saatvatele abikaasale ja tütrele lauale kantakse. Hotelli kõik toad on visiidi ajaks broneeritud – peale presidendi ja tema pereliikmete ööbivad seal USA salateenistuse agendid ja eriüksuste võitlejad. "Me ei ole midagi kahe silma vahele jätnud, Donald Trump võib end täiesti turvaliselt tunda," ütles Sheldon Ritz.

Trumpi liikumisteid Jeruusalemmas, mida nii juudid kui ka palestiinlased peavad oma pealinnaks, valvavad rohkem kui 10 000 politseinikku. Ta on esimene Ühendriikide president, kes külastab Templimäel nutumüüri.

Samuti käib Trump Palestiina alal Petlemmas. Selles läänekalda linnas sündis kuningas Taavet. Kristlaste uskumuse järgi tuli seal ilmale ka Jeesus Kristus. Külaskäigu ajal tühjendatakse kõik teed sõidukitest, iga natukese maa tagant on koerapatrullid, kes on treenitud lõhkeainete avastamiseks, ütles Palestiina julgeolekuteenistuse kõneisik, kindralmajor Adnan Damiri.

3 KOMMENTAARI

k
kallis president oli meil 23. mai 2017, 08:10
Meie endine maksumaksja kulul elav ,eesti rahvast mittesalliv president kartis hirmsasti oma elu pärast ,kandes ööd kui päevad kuulikindlat vesti ja võibolla iseg Härma talu oli soomustatud,vot nii.
f
fack you modereerijale 22. mai 2017, 10:19
kui räägime tõtt nii nagu see tegelikult on nii kohe modereerime. Kui aga valetame nagu poliitilisele klikile sobib nii kohe laseme kogu teksti läbi. HÄBI OLGU TEIL.
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee