Eesti uudised

Kalamajas koguneti pika laua äärde peole (4)

Maarit Stepanov, 20. mai 2017 21:24
PIKA LAUA TAGA: Kalamaja elanikud kogunesid Kalamaja Päevade raames ühes teiste kohalikega piduroogi maitsma.Foto: Maarit Stepanov
Tallinna Kalamaja asumi elanikud kogunesid täna ühiseks pidusöögiks piki tänavat lookleva laua äärde. Lauasolijate sõnul lubab selline pidu vahetada naabriga paar sõna ning leida uusi sõpru.

Vaevalt mõned minutid pärast kella kuut õhtul on Vana-Kalamaja tänavale asetatud laudaderivi taha end istuma seadnud juba vähemalt poolsada inimest. Veel omaette seltskondadesse hoidvate inimeste vahel leidub pirukaid, hamburgereid, sushit, kurki - igaühele vastavalt maitsele oma. Peale rüübatakse veini või mahla, kuid põlatud pole ka õlu või kali. 

Samal teemal

Üks laua taga istuvatest seltskondadest koosneb Gustafist, tema lastest ja vanematest. Pärit küll Soomest, on ta Kalamahas elanud juba neli aastat. Ta ütleb, et tema jaoks on see juba kolmas kohalik pika laua pidu. "See on hästi lahe: juba idee on väga lahe," kiidab ta ettevõtmist ja lisab, et praegused soojad ilmad teevad olemise veelgi mõnusamaks. Ta näitab teisele poole laua otsa: "Seal on tuttavad," ütleb Gustaf. "Nüüd ma saan aru, et miks nad on siin: nemad ka arvavad, et Kalamaja on nende kodu."

Jana ja Grete tähistavad lisaks Kalamaja päevadele, mille raames üritus toimub, oma sõbranna sünnipäeva. Mõlemad neist võtavad pika laua peost osa teistkordselt. "Aastaid tagasi kolisin Kalamajast ära ja nüüd on mõnus nostalgia," muheleb Jana. Grete lisab, et selline pidu on heaks võimaluseks tutvuda inimestega, keda muidu teab vaid nägupidi. "Ega linnainimesed ju võõrduvad üksteisest: maal sa tunned oma naabreid...." mõtiskleb Jana, "aga siis tuledki ja küsid, et oh, mis tänaval sa elad? Võibolla on kõrval naaber!"

Mirjam on kaasa küpsetanud terve plaaditäie pirukat. Ühes kaaslase Arthuriga nendib ta, et iga aastaga läheb üritus aina rahvarohkemaks - nende saabumise hetkel on laud juba peaaegu, et täis. Nad annavad mõista, et kuigi praegu hoiavad seltskonnad veel omaette, siis õhtu jooksul see muutub: "Põhiinimesed, kes korraldavad, võibolla teevad seal mingi mängu - vähemalt eelmine kord oli küll niimoodi," ütleb Arthur lootusrikkalt.

Üks pikaaegsetest korraldajatest avaldab lootust, et kuigi korraldusmeeskonna poolt pole plaanis mänge organiseerida, siis ehk võtavad initsiatiivi üles kohalikud ise. Just nagu Kalamaja päevad isegi - kohalikelt kohalike jaoks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee