Maailm

Ettevaatust, artikli sisu võib olla häiriv!

Suurbritannia loomaaia tingimused tekitavad inimestes õudu (10)

LISA KOMMENTAAR

albert 21. mai 2017 16:34
Moderaator korjas ära. Kirjutan uuest, Silutult ja jupikaupa. 21. mai 2017 12:43
Väga aktiivne moderaaator meil täna ja tabusõnade nimekiri äraarvamatult pikk. Proovin siis jupiti.
Nii et lõpp ebahumaansetele loomaaedadele??
Aga näiteks miilud ehk davidi hirved ongi säilinud vaid tänu loomaaedadele. Teatavasti hävis see liik Hiina jõgede äärsetelt tasandikelt juba ligi 2000 aasta eest. Sest Hiina rahvastik muudkui kasvas ja aina enam loodusmaastiku muudeti uuteks riisipõldudeks. Et rahvamassi ära toita. Mõned miilukarjad säilisid ainult Pekingi keiserlikus jähipargis. Revolutsiooni ajal hävitati aga seegi ja loomad aeti igavesti nälginud hiinlaste kateldesse või praecardasse. Kuid õnneks oli sealt mõnikümmend looma ka lääne loomaaedadele kingitud. Need säilisid. Praegu on Tallinna loomaaed maailmas üks põhilisi miilude populatsiooni hoidjaid. Vastasel korral oleks taas üks igavesti kaunud loomaliik rohkem.
Moderaator korjas ära. Kirjutan uuest, Silutult ja jupikaupa. 21. mai 2017 12:41
Nii et lõpp ebahumaansetele loomaaedadele??
Aga näiteks miilud ehk davidi hirved ongi säilinud vaid tänu loomaaedadele. Teatavasti hävitati see liik Hiina jõgede äärsetelt tasandikelt juba ligi 2000 aasta eest. Sest Hiina rahvastik muudkui kasvas ja aina enam loodusmaastiku muudeti uuteks riisipõldudeks. Et rahvamassi ära toita. Mõned miilukarjad säilisid ainult Pekingi keiserlikus jähipargis. Revolutsiooni ajal hävitati aga seegi ja loomad aeti igavesti nälginud hiinlaste kateldesse või praecardasse. Kuid õnneks oli sealt mõnikümmend looma ka lääne loomaaedadele kingitud. Need säilisid. Praegu on Tallinna loomaaed maailmas üks põhilisi miilude populatsiooni hoidjaid. Vastasel korral oleks taas üks igavesti kaunud loomaliik rohkem. Nagu on näiteks tarvad, tasmaania tiigrid ehk kukkurhundid, peipsi hüljes, faklandi hunt, hiidjaanalind moa Uus Mere,maalt ja sealsamas elanud maailma raskeim kotkas - haasi kotkas. Samuti madagaskari hiiglaslik elevantlind. Samuti mitme hiidvaraanide liigid j.n.e.
Loomaaedades säilitatakse mõnda muudki üliharuldast, kadumisohus liiki. Nii et kadugu loomaaiad? Ja seega ka ohustatud liigidki? Edu siis meie suurtele loomasõpradele!
JUSS 21. mai 2017 12:36
Nii et lõpp loomaaedadele??
Aga näiteks miilud ehk davidi hirved ongi säilinud vaid tänu loomaaedadele. Teatavasti hävitati see liik Hiina jõgede äärsetelt tasandikelt juba ligi 2000 aasta eest. Sest Hiina rahvastik muudkui kasvas ja aina enam loodusmaastiku muudeti uuteks riisipõldudeks. Et rahvamassi ära toita. Mõned miilukarjad säilisid ainult Pekingi keiserlikus jähipargis. Revolutsiooni ajal hävitati seegi ja loomad aeti nälginud hiinlaste kateldesse, kuid õnneks oli sealt mõnikümmend looma ka lääne loomaaedadele kingitud. Need säilisid. Praegu on Tallinna loomaaed maailmas üks põhilisi miilude populatsiooni hoidjaid. Vastasel korral oleks taas üks väljasurnud loomaliik rohkem. Nagu on tarvad, tasmaania tiigrid ehk kukkurhundid, peipsi hüljes, faklandi hunt, hiidjaanalind moa Uus Mere,maalt ja sealsamas elanud maailma raskeim kotkas - haasi kotkas. Samuti madagaskari hiiglaslik elevantlind. Samuti mitme hiidvaraanide liigid j.n.e.
Loomaaedades säilitatakse mõnda muudki üliharuldast, väljasuremise äärel liiki. Nagu näiteks amuuri tiiger ja amuuri leopard. Nii et edu loomaaedade väljasruetamisel, kallid loomasõbrad!
??? 21. mai 2017 03:02
Silma paista ihkavate hüsteerikute uus ettevõtmine? Algul Loomatsirkused. Karusloomafarmid. Nüüd siis loomaaiad? Järgmiseks ilmselt kõik loomafarmid ning seega kõik sundkorras veganiteks?
Huvitav, huvitv, kuivõrd suures uilatuses mõni grupp inimmassidega manipuleerida saab.
jeekim 21. mai 2017 01:18
Selles kirjutises leidub ebanormaalselt palju kirjavigu. Palju on hooletusvigu, aga on ka rängemaid eksimusi. Abiks on nii www.eki.ee kui ka "õhtukool".
Nii on 21. mai 2017 02:01
Artikli sisu on häiriv eesti keele õpetajatele.
Indrek2 20. mai 2017 21:34
Viimane visiit sinna suurde loomaaeda nimega london tekitas minuski piisavalt õudu, et rohkem sinna oma jalga ei tõsta.
oi 20. mai 2017 19:12
kui tore kapitalismus,vaesed loomad.
to oi 21. mai 2017 13:24
Aga vaat Moskva või Leningradi zoopargid! Läbinisti sotsialistlikud! Need olid lausa loomade paradiisid!