Maailm

Trumpi toetus langes madalamale kui kunagi varem (34)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 20. mai 2017, 15:17
Donald Trump.Foto: BANDAR AL-JALOUD
Kõige uuem uuring näitab, et Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi toetus on rahva seas langenud madalamale kui kunagi varem.

Mai keskel 4 päeva vältel läbi viidud Reutersi ja Ipsose küsitlus näitas, et Trumpi toetus on täiskasvanute seas 38% samas, kui tema tegevusega polnud rahul 56% vastajatest. Ülejäänud 6% ei suutnud poolt valida, vahendab The Independent.

Samal teemal

Küsitlus tehti peale süüdistuste avalikustamist, et president on salastatud infot kuritarvitanud ja seganud vahele USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) juurdlusele, mis uuris tema valimiskampaania sidemeid Venemaaga. 

Küsitlus näitas, et ameeriklaste toetus kuivas just siis kokku, kui Trump eelmisel nädalal järjepidevatele kriitilistele uudistele vastu vaidles.

Nädal algas paljastusega, et Trump on vene diplomaatidega privaatsel kohtumisel salastatud infot jaganud.

Järgnesid teated, et  FBI direktor James Comeykelle Trump just vallandas, oli avaldanud muret, et president survestab teda valimiskampaania juurdlust katkestama.

President Trump on koostööd venelastega eitanud ja kutsus jätkuvat juurdlust nõiajahiks, lisades, et mitte ühtegi poliitikut ei ole terves ajaloos halvemini või ebaõiglasemalt koheldud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee