Maailm

Indias lõikas korduva ahistamise ohver vägistajal meheau lihtsalt maha (30)

Õhtuleht.ee, 20. mai 2017 14:12
Pilt on illustreeriv.Foto: SAJJAD HUSSAIN
Aastaid vägistamise ohvriks langenud 23-aastane India naine lõikas vägistajal ja pühamehel lihtsalt fallose maha.

Politsei sõnul käis kahtlusalune naise perekodus selleks, et pereisa tervise heaks palverituaale läbi viia. Ohvri ema oli lootnud, et pühamehe sagedased rituaalid perekonna häda vähendavad. Tütre sõnul kasutas pühamees selle asemel igat võimalust tema ahistamiseks, vahendab BBC.

Kui mees teda reedel uuesti vägistada üritas, haaras naine noa ja ründas. Naine kutsus peale juhtumit politsei.

Väidetav vägistaja viidi kiiresti haiglasse erakorralisele operatsioonile. Haigla teatas, et 54-aastane mees toodi tõepoolest haiglasse seisus, kus tema peenis oli peaaegu täielikult maha raiutud. Peenist ei olnud võimalik enam tagasi õmmelda ja haigla uroloogia eksperdid tegid kõik mis võimalik, et verejooks peatada ja anda mehele uuesti võime urineerida.

India Kerala osariigi politsei teada on vägistatud naise isa juba aastaid voodihaige olnud. Samuti on peretütar politsei sõnul ahistamisest rääkinud oma emale, kes võib selle enda teada jätmise eest süüdistuse saada. Noor neiu peenise raiumise eest tõenäoliselt kriminaalkaristust ei saa.

Kerala peaminister Pinarayi Vijayan on ohvri julgust kiitnud nimetades tema teguviisi julgeks ja tugevaks.

Seksuaalne vägivalt on Indias suurenev probleem. Juhtumite arv hakkas kasvama peale 2012. aasta juhtumit, kus Delhi bussis toimus ühe õpilase grupivägistamine ja tapmine.

Seksuaalvägivalla vastased protestijad nõuavad sageli, et vägistajad poodaks üles, mis on Indias kuriteole kõige karmim karistus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee