Eesti uudised

Milline on Kopli liinide tulevik?

Kristjan Väli, 20. mai 2017 04:00

5 KOMMENTAARI

s
20. mai 2017 22:04
Saab näha jah, kes sinna BLRT kõrvale, veepuhastusjaama ja prügimäe lähedusse omale nii hinnalise ilma majaaluse garaazita elamise ostab. Ise ostan küll mujale...
p
21. mai 2017 17:04
parem must minevik,kui lilla tulevik !
h
hm-ga/ 20. mai 2017 21:27
täiesti nõus eelmise kommentaariga. Imestan ikka neid planeerijaid ja arhitekte, elaksid nagu kusagil teisel planeedil... jällegi puuduvad autogaraazid. Mujal maailmas ehitatakse maja alla auto kohad. Inimesed ,kes ostavad uued korterid siis enamik nendest omavad ka autot. Millal ükskord hakatakse oma peaga mõtlema midagi originaalset?
e
eh/ 20. mai 2017 23:13
kuhu sinna maja alla maa sisse neid garaaže ehitada saab - veetaseme tõusuga ujub kõik mõnuga, keldrikorruste garaažidest alustades, odavam on ilma. Ja kuna sellises kliimas tuleb ka korralikult kütta, siis tuuakse ahjupuud kohale mööda (nafta)raudteed ja hooneteni edasi obesega. Sest nii imeline on ju autentne Kopli töölisasum oma miljonivaatega (naabermaja aknasse)! Pole sinna tegelikult ju ka korralikku teedki, olemasolevad kaks kitsast teed on kas sõidetamatu (see ehk siis muutub, Maleva-Sepa) või ülekoormatud (sõidavad veokid tehasesse, sadamatesse, killustikulattu jms., Kopli). Hipsterid võivad sõita ka jalgrattaga, vanad inimesed niisuguses külmas niisukses elada eriti ei tahaks ja rõhutataksegi selle uusarenduse puhul ikka seda, kuidas kõik saab olema noortele ja lastele. Ja esimeste korterite valmimise ajaks sõidab juba ka tramm.
h
hm/ 20. mai 2017 19:06
just oli samade piltidega uudis, tervikuna loetav, mitte tasuline: http://www.linnaleht.ee/805598/fotod-heida-pilk-peale-milline-naeb-valja-kopli-liinide-uusarendus Jutustada on ilus, kas see tegelikkuses ka sama ilus hakkab olema, eks siis näha ole. Tsaariajal ehtati sinna külmale madalale põhjakaldale justnimelt töölisasum koos kõige eluks vajalikuga (ülemused ise elasid poolsaare lõunakaldal) ja sellisena oleks sel olnud mingi väärtus. Kuna aga viimasel paaril kümnendil enamasti linna valitsenud partija funktsionääridel oli ahne vahemerelik kinnisvaraunistus, siis ei lubatud kodusid erastada ja kasutati põlenud maa taktikat, et viimanegi väärtuslik seal hävitada. Nüüd lubatakse ehitada endiste kahekorruseliste asemele viiekorruselised, mis hakkavad kõrgemal nõlval varjutama pimedama aasta-aja madalalt käivat päikest, lisaks sõidab sealt läbi naftatransiit, igasugusel ajal ööpäevas, piirkond kuulub ka linna ametlikku ohutsooni. Nii et - jutuks hea küll, tõepoolest, kuid kuidas hakkab elu olema - elame-näeme! Enamus meie kliima aastast on merevaade ülehinnatud, külm, kõle ja hall, sest me ei ela Vahemere ääres. Ja suur osa päevast on inimesed tööl, mitte kodus aknal merevaadet passimas, puhkuste ajaks aga soovitakse minna ikka puhta (liiva)ranna ja sooja mere äärde, kumbagi ei leia Paljassaare lahe äärest Koplist.