18
fotot
Kevadtorm 19. mail 2017. Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ja kaitseminister Margus Tsahkna käisid õppusi vaatamas Tapal, Viru-Jaagupi ja Kiviõli ümbruses. (Roomet Ild / Eesti Kaitsevägi)

Täna inspekteeris õppust Kevadtorm kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, temaga oli kaasas kaitseminister Margus Tsahkna.

Kaitseväe juhataja väisas õppuse põhijuhtimispunkti Tapal, kus sai ülevaate õppusest. Ülevaatajad tutvusid 1. jalaväebrigaadi üksustega Viru-Jaagupi ümbruses ja Kiviõli lähedal asuvate 2. jalaväebrigaadi üksustega, vahendas kaitseväe peastaap.

"Nii suurt õppust nagu praegune Kevadtorm pole Eestis varem olnud. Kui Siil 2015 oli õppus, kus oli kõige rohkem inimesi, siis tänavusel Kevadtormil on kordades rohkem soomustehnikat ja õppus kestab palju kauem. Aeg, kui metsas toimetatakse. on palju mahukam ja seetõttu on see ka päris suur väljakutse kogu kaitseväele," ütles kindral Terras. "Samuti on oluline, et õppusel on koos kaitseväelased 15 riigist, see vajab rohkesti koordineerimist ja üksteisemõistmist."

Kaitseväe juhataja tundis heameelt ka entusiasmi üle ajateenijate ja reservväelaste silmis. Tema sõnul on sõdurid väge täis ja tahavad õppusest maksimumi võtta. "Samuti on meie liitlaste elukutselised sõdurid olnud
üllatunud ja imestunud, et kuidas on see võimalik, et Eesti ajateenijad on neile täiesti võrdväärsed partnerid," lisas kindral Terras.

Kaitseväe juhataja soovis kõigile õppusel osalejatele ka ettevaatust kõikides tegevustes, sest õnnetuste juhtumise võimalus on palju suurem kui nii palju inimesi koos on. Tänavuse Kevadtormi käigus on juhtunud kaks õnnetust, mõlemas sai sõdur viga.

Praegu käivad Kevadtormil õppelahingud kergetehnikaga ning alates 23. maist algavad kaitseväe keskpolügoonil lahingud rasketehnikaga, mis tähendab, et lisanduvad tankiüksused.

Õppuse lõpurivistus on 25. mail kaitseväe keskpolügoonil.

Jaga artiklit

56 kommentaari

U
Urmas  /   12:07, 21. mai 2017
Kuidagi jube suurte kaotustega käib see õppus. Ajateenijad jäävad autode alla, lähevad põlema jne...
Viimane haavatu hakkas põlevat Rootsi tüüpi kateloki priimust metanooliga täitma ja läks ise põlema!!! Kas praegused ajateenijad on täielikud ...??? Kust sellised tulevad? Kas selline lasteaed on võitlusvõimeline? Ma kahtlen küll sügavalt!
T
tuttav jutt  /   21:04, 20. mai 2017
Päts praalis, et oleme sõjariistuis rahvas ega karda kedagi. Laidoner lubas soomlastega külg külje kõrval võidelda aga mahitas hoopis Soome linnade pommitamist Eesti saartelt. Terrase jutt on samast seeriast. Jutuks hea küll.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis